Μπούργος - ΑΕΚ: Τραυματίστηκε ο Σλότερ
![Μπούργος - ΑΕΚ: Τραυματίστηκε ο Σλότερ](https://www.sport24.gr/img/2822/9007885/720000/we480/480/slaughter.jpg)
Περίπου έξι λεπτά πριν από τη λήξη της 3ης περιόδου μεταξύ της Μπούργος και της ΑΕΚ, ο Μάρκους Σλότερ τραυματίστηκε στο αριστερό πόδι και πέρασε εκτός παρκέ.
Ο Μάρκους Σλότερ χρειάστηκε να περάσει εκτός παρκέ περίπου έξι λεπτά πριν από τη λήξη της 3ης περιόδου στον τελικό του BCL μεταξύ της Μπούργος και της ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ.
Ο Αμερικανός σέντερ, σε μία διεκδίκηση της μπάλας, συγκρούστηκε με τον Γιόνας Ματσιούλις και έπεσε στο έδαφος, πιάνοντας το αριστερό πόδι του. Αρχικά, ο Σλότερ πήγε στα αποδυτήρια για να λάβει τη φροντίδα από το ιατρικό επιτελείο, ενώ στη συνέχεια κάθισε σε μία καρέκλα, εμφανώς ζαλισμένος.