Μπαρτζώκας: "Είμαστε κάπως τυχεροί γιατί γύρισε ο Σίκμα και μας έδωσε 10-11 σημαντικά λεπτά"

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας
Ο Γιώργος Μπαρτζώκας EUROKINISSI SPORTS

Την επιστροφή των τραυματιών του περιμένει ο Γιώργος Μπαρτζώκας, για να αξιολογήσει το ρόστερ του Ολυμπιακού.

Μέσα σε όλες τις δυσκολίες, μέσα σε όλες τις αναποδιές, ο Γιώργος Μπαρτζώκας στάθηκε μετά από το τέλος του αγώνα με τη Μακάμπι Τελ Αβίβ στο Βελιγράδι στην επιστροφή του Λουκ Σίκμα μετά από ενάμιση μήνα. Ο Έλληνας προπονητής μίλησε για τη σημασία των λεπτών που πρόσφερε ο Αμερικανός ψηλός στον Ολυμπιακό και εξήγησε ότι περιμένει τις επιστροφές και των υπόλοιπων τραυματιών ώστε να αξιολογήσει το ρόστερ του.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Γιώργος Μπαρτζώκας:

"Δεν περιμέναμε κάτι λιγότερο. Έχουμε μία δύσκολη περίοδο, η προετοιμασία μας για κάθε αγώνα είναι προβληματική. Χάσαμε τον Γουίλιαμς-Γκος και τον Πίτερς στη διάρκεια του ματς, οπότε το ροτέισόν μας έγινε ακόμη πιο μικρό. Είμαστε κάπως τυχεροί γιατί επέστρεψε ο Λουκ Σίκμα και μας έδωσε δέκα-έντεκα σημαντικά λεπτά. Ελπίζω να έχουμε όλη την ομάδα σύντομα για να την αξιολογήσουμε. Αυτή η νίκη είναι πάρα πολύ σημαντική, ήταν ένα περίεργο ματς χωρίς κόσμο. Ήμασταν μπροστά σε όλο το ματς, αν και χάσαμε όλες τις 50-50 μπάλες. Συγχαρητήρια στους παίκτες μας για την τεράστια νίκη και καλή τύχη στη Μακάμπι".