Μονακό - Φενέρμπαχτσε: Ο Καλάθης διέσχισε όλο το γήπεδο και πέτυχε εντυπωσιακό buzzer-beater τρίποντο
![Μονακό - Φενέρμπαχτσε: Ο Καλάθης διέσχισε όλο το γήπεδο και πέτυχε εντυπωσιακό buzzer-beater τρίποντο](https://www.sport24.gr/img/8344/10304996/166000/we480/480/calathes-buzzer.jpg)
Ο Νικ Καλάθης προσέφερε θέαμα στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου της αναμέτρησης ανάμεσα σε Μονακό και Φενέρμπαχτσε, διασχίζοντας όλο το γήπεδο για να πετύχει buzzer-beater τρίποντο από τα δέκα μέτρα.
Εντυπωσιακός ο Νικ Καλάθης στο Πριγκιπάτο και στην αναμέτρηση της Μονακό κόντρα στη Φενέρμπαχτσε για το πρώτο παιχνίδι των playoffs της EuroLeague.
Ο 35χρονος γκαρντ πήρε τη μπάλα με 3” να απομένουν για το τέλος της τρίτης περιόδου, διέσχισε όλο το γήπεδο και ευστόχησε σε θεαματικό buzzer-beater τρίποντο από τα δέκα μέτρα.