Η εξαιρετική εμφάνιση του Μάικ Τζέιμς στο Game 1 των Νετς με τους Μπακς

Ο Μάικ Τζέιμς με την φανέλα των Νετς
Ο Μάικ Τζέιμς με την φανέλα των Νετς Ⓒ 2021 DAVID ZALUBOWSKI/ASSOCIATED PRESS

Ο Μάικ Τζέιμς κλήθηκε να πάρει μπόλικο χρόνο συμμετοχής στο Game 1 των Νετς με τους Μπακς λόγω του τραυματισμού του Τζέιμς Χάρντεν και ήταν εξαιρετικός με 12 πόντους, 7 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Ο Μάικ Τζέιμς ήταν ένας από τους... μικρούς ήρωες στην νίκη των Νετς με 115-107 επί των Μπακς στο Game 1 της σειράς του δεύτερου γύρου των playoffs, δείχνοντας την κλάση του.

Με τον Χάρντεν να τίθεται εκτός αγώνα στην πρώτη επίθεση του Μπρούκλιν, ο Στιβ Νας στράφηκε στον Τζέιμς, με τον πρώην παίκτη του Παναθηναϊκού να στέκεται στο ύψος των προσδοκιών και τον Καναδό τεχνικό να τον αποθεώνει μετά το παιχνίδι στις δηλώσεις του.

Ο Τζέιμς ήταν ώριμος στις επιλογές του και έδωσε λύσεις στην επίθεση, ολοκληρώνοντας τον αγώνα με 12 πόντους με 3/7 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ και κανένα λάθος σε 30 λεπτά συμμετοχής.

Δείτε το VIDEO με μερικές από τις καλύτερες στιγμές του Μάικ Τζέιμς στο πρώτο ημίχρονο: