G-LEAGUE

G-League: Στα ρηχά Καλαϊτζάκης και Ποκουσέβσκι στη νίκη των Οκλαχόμα Σίτι Μπλου

Ο Γιώργος Καλαϊτζάκης
Ο Γιώργος Καλαϊτζάκης PRINTSCREEN

Οι Μπλου κατάφεραν να πάρουν τη νίκη απέναντι στους Μπίρμιγχαμ Σκουάντρον με 124-117 όμως οι Γιώργος Καλαϊτζάκης και Αλεξέι Ποκουσέβσκι έμειναν στα ρηχά σημειώνοντας μονοψήφιο αριθμό πόντων.

Οι Οκλαχόμα Σίτι Μπλου έφυγαν με τη νίκη από την έδρα των Μπέρμιγχαμ Σκουάντρον των οποίων επικράτησαν με 124-117 για τη G-League. Όπως και στο προηγούμενο ματς, έτσι και σε αυτό Γιώργος Καλαϊτζάκης και Αλεξέι Ποκουσέβσκι έμειναν στα ρηχά, δεν εντυπωσίασαν με την εμφάνισή τους και ολοκλήρωσαν το ματς με μονοψήφιο αριθμό πόντων.

Συγκεκριμένα ο Ποκουσέβσκι έκλεσε τον αγώνα έχοντας έξι πόντους με 3/10 σουτ και 6 ριμπάουντ σε 25 λεπτά συμμετοχής την ώρα που ο Καλαϊτζάκης πρόσθεσε τέσσερις πόντους με 2/6 σουτ και 3 ασίστ σε 14 αγωνιστικά λεπτά.