Φουλ ρυθμοί και βραβεύσεις
Mε ένα προπονητικό πρόγραμμα διαφορετικό από τις προηγούμενες ημέρες, συνεχίστηκε το 1ο Basketball Camp της Ε.Α. Καλύμνου.
Ο Γιάννης Σφαιρόπουλος ανέλαβε τους Παίδες και τους Παμπαίδες, δείχνοντας τους πιο εξιδεικευμένες ασκήσεις ενώ στη συνέχεια πήρε τη σκυτάλη ο Μιχάλης Κουταλιανός επιβλέποντας την προπόνηση όλων των τμημάτων.
Η Ε.Α.ΚΑ. ευχαρίστησε τους δύο προπονητές για την παρουσία τους στο 1ο Basketball Camp ενώ ο πρόεδρος της ομάδας Γιάννης Καρδούλιας, τους δώρισε από ένα φωτογραφικό λεύκωμα με τις ομορφιές της Καλύμνου και ένα σφουγγάρι, δείγμα της παράδοσης του νησιού. Ο Σφαιρόπουλος από την πλευρά του, συνεχάρη τους διοργανωτές του Camp για την επιτυχημένη προσπάθεια ενώ τόσο ο ίδιος όσο και ο Κουταλιανός δεσμεύτηκαν πως θα δώσουν το “παρών” και στο 2ο Basketball Camp της Ε.Α. Καλύμνου που θα πραγματοποιηθεί το επόμενο καλοκαίρι.
![Φουλ ρυθμοί και βραβεύσεις](https://www.sport24.gr/img/6838/8251544/245000/o/480/0/img_5404.jpg)
![Φουλ ρυθμοί και βραβεύσεις](https://www.sport24.gr/img/3421/8222210/233000/o/480/0/img_5471.jpg)
![Φουλ ρυθμοί και βραβεύσεις](https://www.sport24.gr/img/8483/8251545/229000/o/480/0/img_5415.jpg)