"Διπλά" για Κύμη και Φάρο Κερατσινίου
Διαβάστε τι έγινε στην πρεμιέρα της Β' Εθνικής, με τα φαβορί να δικαιολογούν τον... τίτλο τους και να παίρνουν τη νίκη.
Η πρεμιέρα της Β' Εθνικής δεν επιφύλασσε πολλές εκπλήξεις, αφού τα φαβορί πήραν τη νίκη. Κυρίαρχοι η Κύμη και ο Φάρος Κερατσινίου στο Νότιο Όμιλο, όπως και ο Προμηθέας Πατρών.
ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα:
Περιστέρι – Αμύντας 63-53
Πανερυθραϊκός – Ίκαρος Καλλιθέας 84-62
Ιωνικός Νικαίας – Φάρος Κερατσινίου 67-69
Φιλαθλητικός – Μαρούσι 84-75
Αγία Παρασκευή – Χολαργός 65-61
Παπάγου – Κύμη 60-65
Ηράκλειο – Δούκας 78-75
Τα φύλλα αγώνος
Περιστέρι - Αμύντας 63-53
Διαιτητές : Αποστολίδης - Κάρδαρης.
Τα δεκάλεπτα: 18-13, 29-20, 44-40, 63-53.
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Παπαμάρκος): Αντωνόπουλος 5 (1), Παναγιωταράς 10 (1), Γιαννίκος 2, Γεωργοπαπαδάκος 4, Βούλγαρης 1, Πρίτσος 10 (1), Λυμπερόπουλος 17 (5), Καραβανάς 14, Σκουλίδας, Ρεκουνιώτης, Φωτόπουλος, Σημιτζής.
ΑΜΥΝΤΑΣ (Ζαβός): Ζούπας 12 (1), Αγγελόπουλος 4, Βαρδιάνος, Διαμαντόπουλος 13 (2), Πίνης 1, Μπάρμπας 13 (2), Βογιατζής 10, Καμπούρης.
Πανερυθραϊκός – Ίκαρος Καλ 84-62
Διαιτητές : Θεοδωρόπουλος, Αναγνώστου.
Τα δεκάλεπτα: 25-8, 45-20, 65-32, 84-52.
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Κωτίδης, Μπάρδας 18 (4), Καλλιανιώτης, Σπυρόπουλος 3 (1), Γεωργοπαπαδάκος 16 (3), Προδρόμου 18 (3), Γιαουρτόγλου 10 (2) Γεωργίου 2, Σολωμός 9, Αντωνίου 3 (1), Γκαϊντάσοφ 5, Πρέκας.
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Λιόγας): Χούμας 12 (2) Ντουζίδης 9 (1), Ναούμης, Σκούφης, Κούρτης 7 (1), Ιορδάνογλου 2, Τζόλος 7, Παπαδάκης, Βλάχος, Πέρβι 1, Βουγιούκας 14, Κουρέπης.
Παπάγου - Κύμη 60-65
Διαιτητές : Κοντίλης - Κυριακόπουλος.
Τα δεκάλεπτα: 17-15, 38-34, 51-49, 60-65.
ΠΑΠΑΓΟΥ (Συμεωνίδης): Οικονομάκης, Τσιάκας 12, Κακαβάς 9, Γραμματικός, Εμμανουηλίδης 9, Θεολογίτης, Καραμπάς 7 (2), Χριστόδουλος 4, Υφαντής 7, Κουκουράβας 8 (2), Ακτύπης 4.
ΚΥΜΗ (Μπρατσιάκος): Σέττος, Παπαντωνίου 9, Καπινιάρης 3, Κατράνας 14 (2), Κωνσταντακόπουλος, Γκιζόγιαννης 10 (2), Κολώκας 8, Κακιούζης 6, Λόλας 4, Σιαμανδούρας, Ερεβμπεναζιέ 11 (2), Σκουλούδης.
Ηράκλειο – Δούκας 78-75
Διαιτητές : Κωνσταντινόπουλος - Καρακάσης.
Τα δεκάλεπτα: 15-15, 31-36, 50-55, 78-75.
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Ράλλης): Θεοδωρίδης 3 (1), Παπαδάκης 13, Τσερκιτσόγλου 13 (3), Μπόγδανος 9 (1), Αγαπιάδης 15 (1), Αρναουτάκης 8 (2), Σακελλαρίου 6, Σαχπατζίδης 7, Πάλλης 4.
ΔΟΥΚΑΣ (Γιαννόπουλος): Αθανασιάδης, Μπουρδάνος 26 (5), Γιαννάκης 6, Χαϊκάλης 2, Σταθόπουλος 3 (1), Οικονομόπουλος 5, Ζακυνθινός 8 (2), Τζέμης 5, Κεφάλας 2, Θέος 6, Ζευκιλής 12.
Η βαθμολογία (σε 1 αγώνα)
Πανερυθραϊκός 2
Περιστέρι 2
Φιλαθλητικός 2
Κύμη 2
Αγία Παρασκευή 2
Ηράκλειο 2
Φάρος Κερατσινίου 2
Ιωνικός Νικαίας 1
Δούκας 1
Χολαργός 1
Παπάγου 1
Μαρούσι 1
Αμύντας 1
Ίκαρος Καλλιθέας 1
Η επόμενη αγωνιστική (2η, 19/10)
Ίκαρος Καλλιθέας - Περιστέρι
Φάρος Κερατσινίου - Πανερυθραϊκός
Μαρούσι - Ιωνικός Νικαίας
Χολαργός - Φιλαθλητικός
Κύμη - Αγία Παρασκευή
Δούκας - Παπάγου
Αμύντας - Ηράκλειο
ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Τα αποτελέσματα:
ΧΑΝΘ – Κομοτηνή 71-51
Αργος Ορεστικό – Αργοναύτης 74-85
Πιερικός Αρχέλαος – Πευκοχώρι 98-99
Προμηθέας – Αίας Ευόσμου 71-57
Τιτάνες Παλαμά – Ανατόλια 62-55
Ασπίδα Ξάνθης – Στρατώνι 80-82
Φοίνικας Λάρισας – Μαχητές Δόξας Πεύκων 67-79
Τα φύλλα αγώνος
Πιερικός Αρχέλαος - Πευκοχώρι 98-99 (79-79κ.α., 19-91α' παρ.)
Διαιτητές : Σιμητόπουλος - Κοϊμτζόγλου.
Τα δεκάλεπτα: 13-18, 33-38, 55-61, 79-79 κ.α., 91-91 α΄παρ., 98-99 β΄παρ.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου): Πέτκος 4, Κολαξίδης, Γκοντόπουλος 22 (3), Παπαδόπουλος Κ. 4, Χριστοδούλου 9, Πρισκομάτης 3 (1), Καραγιάννης, Αμπαράς 29 (7), Ασημάκης 14, Σπυρόπουλος, Παπαδόπουλος Ν. 18, Οικονόμου.
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ (Πλατής): Παναγιωτόπουλος 21 (2), Βέτσος, Γεωργάκης 2, Μπεχλιβάνης 29 (7), Δεληγιάννης 14 (3), Τέρπος 4, Αμπατζίδης, Τριφτανίδης 2, Νησιώτης 10, Ζώτος 6 (1), Δήμου 11 (2), Κεσίδης.
Φοίνικας Λάρισας – Μαχητές Δόξας Πεύκων 67-79
Διαιτητές : Παπαδόπουλος Θ. – Τσιαπλής.
Τα δεκάλεπτα: 17-25, 30-48, 47-67, 67-79.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λιάγκας): Λεπενιώτης 8 (1), Αθανασόπουλος 6 (2), Γοργόλης 3 (1), Παπαχρήστος 14 (1), Μαγρίζος 4, Τσιάβες 2, Περρωτής 6, Μόσιαλος, Στεργιούλης, Παπακώστας 12, Τσιαμπαλής 12 (2).
ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος Δ. 14, Ταρπάγκος 1, Γερομιχαλός Δ. 8 (2), Ελευθεριάδης 11 (1), Κελεσίδης 6, Στόλης 2, Γερομιχαλός Π. 22 (1), Γράβας 11, Γκαμούρας 2, Απιδόπουλος Γ. 2.
Ασπίδα Ξάνθης - Στρατώνι 80-82
Διαιτητές: Θεοδώρου - Τσιρτσιμάλης
Τα δεκάλεπτα: 17-1, 35-47, 60-62, 80-82
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Παναγιωτόπουλος): Κουμπάνης 4, Γρούδος 1, Σταμπουλής 5 (1), Στεφανίδης 11 (2), Καραμπέκης 10 (2), Παπανικολάου 16 (1), Κουτσογιάννης 16 (2) Τατάρης 7 (1), Παλλάκης Πετς 10 (1).
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Μύθου): Χαριστός, Ματενίδης 1, Ζυγούρας 11 (3), Κουντουρατζόγλου, Δελίδης Μυστιλιάδης 21 (4), Μυλωνίδης 7 (1), Δαβάνης 8, Κιγμέτογλου 9, Δανάκης 9 (1), Νταράκης 8, Δασκαλόπουλος 8.
ΧΑΝΘ - Kομοτηνή 71-51
Διαιτητές : Παργιανόπουλος - Τσουμαχίδης.
Τα δεκάλεπτα: 17-7, 35-20, 53-38, 71-51.
ΧΑΝΘ (Γκαιτατζής): Αμπατζάς 10 (2), Γιανλάρης, Ματενίδης 7 (1), Σταματέλλος 2, Πρωτούλης, Ζιάκας 21 (4), Παπαθανασίου 4, Σικαλίδης 7, Λεμονιάς, Νεοφύτου 2, Ελευθεριάδης 8, Μελίδης 10.|
ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης): Πανταζής 2, Σταματέλλος 2, Διαμαντίδης 4, Μαγκώνης 5 (1), Λεχούδης 6, Ντίνας 6 (1), Ρυακιωτάκης, Μπεκρής 19 (3), Βελή 5 (1), Μανάκας, Χαλίλ 2.
Η βαθμολογία (σε 1 αγώνα)
ΧΑΝΘ 2
Προμηθέας 2
Μαχητές Δόξας Πεύκων 2
Αργοναύτης 2
Τιτάνες Παλαμά 2
Στρατώνι 2
Πευκοχώρι 2
Πιερικός Αρχέλαος 1
Ασπίδα Ξάνθης 1
Ανατόλια 1
Άργος Ορεστικό 1
Φοίνικας Λάρισας 1
Αίας Ευόσμου 1
Κομοτηνή 1
Η επόμενη αγωνιστική (2η, 19/10)
Αργοναύτης - ΧΑΝΘ
Πευκοχώρι - Άργος Ορεστικό
Αίας Ευόσμου - Πιερικός Αρχέλαος
Μαχητές Δόξας Πεύκων - Προμηθέας
Ανατόλια - Φοίνικας Λάρισας
Στρατώνι - Τιτάνες Παλαμά
Κομοτηνή - Ασπίδα Ξάνθης