MEDIA

Αθλητικές μεταδόσεις: Δεσπόζει το ΑΕΚ - Προμηθέας, που θα δείτε το παιχνίδι

Αθλητικές μεταδόσεις: Δεσπόζει το ΑΕΚ - Προμηθέας, που θα δείτε το παιχνίδι
INTIME SPORTS

Η ΑΕΚ υποδέχεται τον Προμηθέα (19:15, ΕΡΤ3 και LIVE από το SPORT24) στο παιχνίδι που ξεχωρίζει στο πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής της Basket League. Σημαντικά παιχνίδια σε Elite League και Α1 Γυναικών.

Η ΑΕΚ περιμένει τον Προμηθέα (19:15, ΕΡΤ3 και LIVE από το SPORT24) στο παιχνίδι που ξεχωρίζει στο πρόγραμμα της πρώτης ημέρας της 8ης αγωνιστικής της Basket League.

Και οι δύο ομάδες χρειάζονται οπωσδήποτε την νίκη σε αυτό το παιχνίδι, σε ένα ζευγάρι που παραδοσιακά προσφέρει συγκινήσεις τα τελευταία χρόνια.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:
Περιστέρι - Ιωνικός (16:00, ΕΡΤ3)
Απόλλωνας Πάτρας - Κολοσσός (17:00, ERT Sports, ERTFLIX)
ΑΕΚ - Προμηθέας (19:15, ΕΡΤ3 και)

Μάχες σε Elite League και Α1 Γυναικών

Τα πρωταθλήματα της Elite League και της Α1 Γυναικών επιστρέφουν σήμερα (3/12) στην δράση.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των εθνικών κατηγοριών:
Elite League
Απ. Κόντου 16:00 ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Καβάλα: Παντελίδης-Ρίζος-Μαρτινάκος (Παπαδόπουλος Στ.)
ΔΑΚ Ελευθερούπολης 17:00 Ελευθερούπολη-Αγρίνιο: Τζιοπάνος-Αγραφιώτης Ι.-Τσάνταλη (Μπρίγκος)
Σχηματαρίου 17:00 Ερμής Σχηματαρίου-Ψυχικό: Ταρενίδης Κ.-Μαραμής-Παζώλης (Δεσάρτης)
ΔΑΚ Ευόσμου 17:00 Αίας Ευόσμου-Τρίτων: Ευφραιμίδης Σ.-Ελευθεριάδης-Δολγύρας (Τοζακίδης)
ΔΑΚ Μεσολογγίου 17:00 Χαρίλαος Τρικούπης-Ηρακλής ΚΑΕ 2022: Θεοδωρόπουλος-Ζιώγας-Τεφτίκης (Πατσαντζόπουλος)
ΕΑΚ Παπάγου 17:00 Παπάγου-Κόροιβος Αμαλιάδας: Χριστινάκης-Τσιμπούρης-Τηγάνης (Ντίνος)
Αγίου Θωμά 17:00 Μαρούσι-Αμύντας: Μηλαπίδης-Φραγκούλη-Γεράνιος (Μωυσιάδης)
Α1 Γυναικών
ΣΕΦ Αίθουσα 5 15:30 Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ: Κωνσταντινίδου-Μαρινάκης-Μαρίγλη (Κουλούρης)
Α’ Μοσχάτου 17:00 Ελευθερία Μοσχάτου-Παναθηναϊκός: Καλογερόπουλος-Ορφανός Ιορδ.-Γαρίνη (Παυλόπουλος)
Β' Εθνική Ανδρών
1ος Όμιλος
Ζωγράφου 17:00 ΕΦΑΟΖ-Δάφνη Δαφνίου: Αργυρούδης-Χρηστίδης Π.-Σιδέρης (Ζαγκλής)
Α’ Κροίσος Πέρσης 17:00 Μίλων-Ένωση Ιλίου: Αποστολίδης Β.-Γρίβα-Χρηστίδης Ηλ. (Σταματόπουλος)
Παν. Αλεξιώτισσα 17:00 Αίολος Αγυιάς-Αχαγιά 82: Δαρλαμήτσος-Καρακάσης-Μακρόπουλος (Πίγκας)
Παν. Σαλπέας 17:00 Εθνικός-Νέο Ληξούριο: Σκανδαλάκης-Κουκουλεκίδης Β.-Μπαβέλας (Παπαφωτίου)
2ος Όμιλος
Διαγόρας 14:00 Διαγόρας Ρόδου-ΑΕΝ Κηφισιάς: Φασόλης-Λεβεντάκος-Ναστούλης (Βιτζηλαίος)
Β’ Πεύκης 17:00 ΑΟ Πεύκης-Αιγάλεω: Στρέμπας-Καλογριάς Αντωνιάδης (Ζερβούδης)
Σοφία Μπεφόν 17:00 ΑΟ Π. Φαλήρου-ΑΣΕ Δούκα: Παπαδόπουλος Χρ.-Βελέντζας-Χριστοδουλάκης (Ορφανός)
Ανδρέας Βαρίκας 17:00 Πανιώνιος-Πανελευσινιακός: Κωνσταντινόπουλος-Σπυρόπουλος-Ουσταμπασίδης (Κυρτάτας)
Εσπέρου 17:30 ΠΟΚ Έσπερος-ΑΟΚ Χανιά: Χαϊνά-Καραμπιτσάκος-Τσάλας (Κάλφα)
3ος Όμιλος
ΔΑΚ Λευκάδας 17:00 Δόξα Λευκάδας-Νίκη Βόλου: Λιότσιος-Λογοθέτης-Ασημακάκη (Κανελλόπουλος)
ΔΑΚ Βικέλας 17:00 Φίλιππος Βέροιας-Έσπερος Λαμίας: Ταρενίδης Σ.-Χρυσάφης-Ηλιόπουλος (Παπαδόπουλος Θ.)
Νέο Ιωαννίνων 17:00 Βίκος Ιωαννίνων-ΑΓΣ Ιωαννίνων: Κολοκυθάς-Δικταπανίδης-Διαμαντής (Τσιγγέλης)
ΕΑΚ Βόλου 17:00 Ολυμπιακός Βόλου-Τρίκαλα Basket: Σιταρίδης-Καντερές-Τσαρδούλιας Τ. (Τσιργούλας)
ΔΑΚ Γρεβενών 17:00 Πρωτέας Γρεβενών-Αναγέννηση Καρδίτσας: Παπαθανασίου-Σελεβός-Αγραφιώτης Β. (Παπαδόπουλος Ι.)
Ρεπό: Ναύαρχος Βότσης
4οςΌμιλος
Μακεδονικού 17:00 Μακεδονικός-Λεύκιππος Ξάνθης: Κατωτικίδης-Τσιαπλής-Νέδογλου (Φωτιάδης)
ΔΑΚ Σερρών 17:00 Πανσερραϊκός-Σταυρούπολη: Παπαγερίδης-Παπανικολάου-Χατζηκώστας (Δραγκιόγλου)
Λαγκαδά 17:00 Ερμής Λαγκαδά-Μαχητές Πειραματικού: Σαρακενίδης-Αγραφιώτης Γρ.-Αναστασιάδης Β. (Γκούμας)
Πολύγυρου 18:00 ΑΟ Πολύγυρου-ΔΕΚΑ: Παπαγεωργίου-Λαδάς-Θεοδωρίδης (Θωμόπουλος)
Γέφυρας 18:30 Γέφυρα-Ευκαρπία: Βασιλόπουλος-Κώνης-Κωνσταντινέλλης (Παραλυκίδης)
Ρεπό: ΧΑΝΘ

TAGS MEDIA BASKET LEAGUE ELITE LEAGUE Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ