ΠΟΚΟΥΣΕΒΣΚΙ

Άστοχος για δεύτερο ματς ο Αλεξέι Ποκουσέβσκι στην G-League

Ο Αλεξέι Ποκουσέβσκι με την φανέλα των Θάντερ την σεζόν 2020/21
Ο Αλεξέι Ποκουσέβσκι με την φανέλα των Θάντερ Ⓒ 2021 DAVID ZALUBOWSKI/ASSOCIATED PRESS

Ο Αλεξέι Ποκουσέβσκι έπαιξε το δεύτερο του παιχνίδι με την φανέλα των Οκλαχόμα Σίτι Μπλου στη G-League, όμως ήταν και πάλι άστοχος, αφού τελείωσε το ματς έχοντας 6 πόντους, 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 7 λάθη.

Στο δεύτερό του παιχνίδι με την φανέλα των Οκλαχόμα Σίτι Μπλου στην αναπτυξιακή λίγκα του NBA, ο Αλεξέι Ποκουσέβσκι βοήθησε σε διάφορους τομείς, όχι όμως στο σκοράρισμα, αφού και πάλι ήταν άστοχος.

Συγκεκριμένα, μετά από το παιχνίδι με τους Σολτ Λέικ Σίτι Σταρς στο οποίο είχε 5 πόντους και 9 ριμπάουντ, αγωνίστηκε χθες 3 λεπτά παραπάνω (26 συνολικά) κόντρα στους Ιγκνάιτ (ήττα με 109-103), όμως κινήθηκε στα ίδια επίπεδα.

Στα 26 λεπτά που αγωνίστηκε λοιπόν, πέτυχε 6 πόντους με 2/13 σουτ, ενώ μάζεψε 9 ριμπάουντ, μοίρασε 5 ασίστ και έκλεψε δύο φορές την μπάλα. Τα λάθη του όμως ήταν αρκετά, καθώς σημείωσε επτά στο σύνολο, όταν όλη η υπόλοιπη ομάδα είχε 10.