Ανανέωσε με Τούροφ ο Ντίλεβιτς
Στην Τούροφ θα συνεχίσει για ακόμη δυο χρόνια ο Φίλιπ Ντίλεβιτς, καθώς η ομάδα προχώρησε σε ανανέωση του συμβολαίου του παίκτη.
Παίκτης της Τούροφ θα είναι για τα επόμενα δυο χρόνια ο Φίλιπ Ντίλεβιτς. Ο 34χρονος φόργουορντ ανανέωσε τη συνεργασία του με την ομάδα την Τρίτη (15/7).
Ο Πολωνός ύψους 2.02 ήταν ο παίκτης που βοήθησε τον σύλλογο να φτάσει στην κατάκτηση του πρώτου της πρωταθλήματος. Μάλιστα, ο ίδιος αναδείχθηκε MVP της σειράς των τελικών, καθώς σημείωσε 16.6 πόντους και 8.3 ριμπάουντ κατά μέσο όρο στους έξι αγώνες. Καθ΄ όλη την χρονιά είχε 11.6 πόντους και 2,6 ασίστ σε 44 αναμετρήσεις, στις οποίες βρισκόταν στην αρχική πεντάδα.
Να θυμίσουμε πως η Τούροφ θα βρεθεί στον δρόμο του Παναθηναϊκού στην φάση α' φάση της Euroleague.