ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

Επέστρεψε στην Αθήνα ο Γκολομέεβ

Στην Αθήνα βρίσκεται από το μεσημέρι της Τρίτης (30/07) ο Κριστιάν Γκολομέεβ που κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στα 50μ. ελεύθερο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Γκουανγκζού.

Παρά το πολύωρο ταξίδι της επιστροφής, ο κολυμβητής μας Κριστιάν Γκολομέεβ έφτασε το το μεσημέρι της Τρίτης (30/07), με ένα πλατύ χαμόγελο.

Ο Έλληνας πρωταθλητής, τις προσπάθειες των οποίων στηρίζει η Stoiximan, κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στα 50μ. ελεύθερο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Γκουανγκζού.

Ο Έλληνας πρωταθλητής τερμάτισε δεύτερος στον τελικό του αγωνίσματος με 21.45, μαζί με τον Βραζιλιάνο, Μπρούνο Φράτους, πίσω από τον Αμερικανό, Κάλεμπ Ντρέσελ, που πήρε το χρυσό με 21.04, που αποτελεί και ρεκόρ αγώνων.

Η επιτυχία του γίνεται ακόμη μεγαλύτερη, αν αναλογιστεί κάποιος πως έγινε μόλις ο δεύτερος Έλληνας κολυμβητής που κερδίζει μετάλλιο σε Παγκόσμιο πρωτάθλημα, 14 χρόνια μετά το χρυσό του Άρη Γρηγοριάδη στα 50μ ύπτιο το 2005 στο Μόντρεαλ.

Για τη Stoiximan στο αεροδρόμιο ήταν ο Γιώργος Πατρίκιος, ενώ για την ProGame ο sales manager Βασίλης Σίμος.