ΤΕΝΙΣ

Η βροχή έφερε την ανατροπή

Η Βάνια Κινγκ και η Γιαροσλάβα Σβεντόβα αναδείχθηκαν νικήτριες στο διπλό κι ας βρέθηκαν τρεις πόντους μακριά από την ήττα.

Από την κόλαση στον παράδεισο! Η Αμερικανίδα Βάνια Κινγκ και η Γιαροσλάβα Σβεντόβα από το Καζαχστάν βρέθηκαν τρεις πόντους μακριά από την ήττα στον τελικό του διπλού των γυναικών.

Ο αγώνας τους διακόπηκε κι ενώ έχαναν 2-6, 6-4, 4-5 (0-15) από τη Ρωσίδα Νάντια Πετρόβα και την Αμερικανίδα Λέιζελ Χούμπερ. Κι όμως ήρθαν τα πάνω κάτω σε είκοσι λεπτά.

Έσωσαν ένα ματς πόιντ, οδήγησαν το σετ στο τάι μπρέικ και κατέκτησαν το δεύτερο συνεχόμενο Grand Slam τίτλο μετά το Γουίμπλεντον. Προσθέστε και σε αυτό ότι ήταν τα γένεθλια της Σβεντόβα. Μια τέλεια μέρα!

" Είναι περίεργο. Δεν αισθάνομαι ότι κερδίσαμε, γιατί ήταν μία "κοντή" μέρα", υποστήριξε η Σβεντόβα.