Τρίτη 18 Σεπ. 2018

ΑΥΡΙΟ (19/9) ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΣΕΖΟΝ

Κληρώνει για τα πρωταθλήματα Α1 Εθνικής Ανδρών και Γυναικών

Πραγματοποιούνται αύριο (19/9) οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών και Γυναικών, της αγωνιστικής περιόδου 2018-19.

Δευτέρα 17 Σεπ. 2018

ΤΙ ΕΙΠΕ Ο ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΚΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ

Πέμπτη θέση για την Ελλάδα, 10-9 την Ιταλία

Η Εθνική Νέων Γυναικών πέτυχε μια σπουδαία νίκη σε έναν συγκλονιστικό αγώνα κόντρα στην Ιταλία με σκορ 10-9 και κατέκτησε την 5η θέση στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα πόλο.

Κυριακή 16 Σεπ. 2018

ΠΑΡΟΥΣΑ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ Η "ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΗ"

Στο Παγκόσμιο μέσω Κροατίας η Εθνική πόλο ανδρών!

Η Κροατία κατέλαβε την 5η θέση στο Παγκόσμιο Κύπελλο υδατοσφαίρισης ανδρών στο Βερολίνο και έστειλε την Εθνική ομάδα στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του 2019, στη Γκουανγκζού της Νότιας Κορέας.

Σάββατο 15 Σεπ. 2018

ΓΙΑ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ 5-8 ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Άνετη επικράτηση για την Ελλάδα, 17-3 τη Γαλλία

Η Εθνική Νέων Γυναικών επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας της Γαλλίας με σκορ 17-3, στον πρώτο αγώνα κατάταξης για τις θέσεις 5-8 του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος πόλο.

Πέμπτη 13 Σεπ. 2018

ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΠΑΝΙΑ

Η Εθνική Νέων Γυναικών αποκλείστηκε στα προημιτελικά του Ευρωπαϊκού πόλο

Η Εθνική Νέων Γυναικών ηττήθηκε από την Ισπανία στα προημιτελικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος και το όνειρο ενός μεταλλίου διακόπηκε απότομα.

ΕΥΚΟΛΗ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΗ "ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΗ"

Στα προημιτελικά η Ελλάδα, 12-6 τη Μεγάλη Βρετανία

Η Εθνική Νέων Γυναικών επικράτησε της Μ. Βρετανίας με σκορ 12-6 και εξασφάλισε το εισιτήριο της πρόκρισης για την 8άδα του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος πόλο στο Φουνσάλ της Πορτογαλίας.

Τρίτη 11 Σεπ. 2018

ΣΤΑ ΜΠΑΡΑΖ Η ΕΛΛΑΔΑ

Άνετη νίκη για την Εθνική στην αυλαία των ομίλων, 20-2 τη Ρουμανία

Η Εθνική Νέων Γυναικών διέλυσε με 20-2 τη Ρουμανία και τερμάτισε στη 2η θέση του ομίλου της, με συνέπεια να προκριθεί στα μπαράζ του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΣΤΑ ΓΚΟΛΠΟΣΤ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΕΣ

Ανακοίνωσε την Σταυρούλα Δουρέκα ο Ολυμπιακός

Την έναρξη της συνεργασίας του με τη Σταρούλα Δουρέκα, ανηψιά του διευθυντή του ποδοσφαιρικού τμήματος του Ολυμπιακού, Κούλη Δουρέκα, ανακοίνωσε ο Ολυμπιακός ΣΦΠ. Τι δήλωσε η 21χρονη τερματοφύλακας.

Δευτέρα 10 Σεπ. 2018

ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ

Ήττα για τις Νέες Γυναίκες στο Ευρωπαϊκό πόλο

Η Εθνική Νέων Γυναικών ηττήθηκε από τη Ρωσία για τη φάση των ομίλων του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2018.

Κυριακή 09 Σεπ. 2018

ΙΔΑΝΙΚΗ ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Συνέτριψε την Τουρκία με 28-4 η Εθνική Νέων Γυναικών

Η Εθνική ομάδα Νέων Γυναικών στο πόλο συνέτριψε με 28-4 την Τουρκία στην πρεμιέρα της στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα το οποίο διεξάγεται στη Μαδέιρα

Παρασκευή 07 Σεπ. 2018

ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΜΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΣΕ ΑΝΔΡΕΣ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Ο αγωνιστικός προγραμματισμός στο πόλο για τη σεζόν 2018-19

Τον αγωνιστικό προγραμματισμό όλων των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης, ανακοίνωσε η ΚΟΕ για την αγωνιστική περίοδο 2018-19.

Πέμπτη 06 Σεπ. 2018

Η ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΕΑΡΟ ΑΘΛΗΤΗ

Ο ΑΟΠΦ αποχαιρέτησε τον Κάκαρη με Καζαντζάκη

Ο Κώστας Κάκαρης δεν θα συνεχίσει την καριέρα του στον Α.Ο. Παλαιού Φαλήρου και η διοίκηση της ομάδας τον αποχαιρέτησε με ένα συγκινητικό ποστάρισμα.

ΘΑ ΤΙΜΗΘΟΥΝ ΟΙ ΚΟΡΥΦΑΙΟΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ

Στις 19/9 οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων πόλο σε άνδρες και γυναίκες

Στις 19 Σεπτεμβρίου, θα πραγματοποιηθούν οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων υδατοσφαίρισης Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών και Γυναικών, περιόδου 2018-19.

ΑΠΟ 9 ΩΣ 16 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΣΤΗ ΜΑΔΕΪΡΑ

Πανέτοιμη για το Ευρωπαϊκό η Εθνική Νέων γυναικών

Στο Φούντσαλ της Μαδέιρα στην Πορτογαλία ταξιδεύει αύριο (7/9, 09.00 μέσω Ρώμης) η Εθνική ομάδα Νέων γυναικών (Κ 19) για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πόλο που διεξάγεται 9-16 Σεπτεμβρίου. Ποιες κοπέλες έχει επιλέξει ο Στέφανος Λέανδρος.

Τετάρτη 05 Σεπ. 2018

ΠΟΙΕΣ ΠΕΝΤΕ ΟΜΑΔΕΣ ΘΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΤΟΝ ΟΜΙΛΟ ΤΟΥ

Η κλήρωση του πρωταθλητή Ευρώπης Ολυμπιακού στο Champions League

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για τη φάση των ομίλων στο Champions League του πόλο με τον Ολυμπιακό να μαθαίνει τις πέντε από τις επτά αντίπαλες του.

Δευτέρα 03 Σεπ. 2018

ΤΙ ΔΗΛΩΣΑΝ ΟΙ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΤΩΝ ΕΠΙΤΥΧΙΩΝ

Αποθεωτική υποδοχή στα παιδιά του πόλο (PHOTOS + VIDEO)

Το μεσημέρι τις Δευτέρας (03/09) έφτασαν στη χώρα μας οι Εθνικές ομάδες πόλο που κατέκτησαν το χρυσό και το χάλκινο μετάλλιο αντίστοιχα, στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων Ανδρών του Μινσκ και το παγκόσμιο πρωτάθλημα Νεανίδων του Βελιγραδίου.

Η ΕΞΑΓΓΕΛΙΑ ΤΟΥ ΓΓΑ, ΙΟΥΛΙΟΥ ΣΥΝΑΔΙΝΟΥ

Νέο σπίτι της ελληνικής υδατοσφαίρισης το κολυμβητήριο στο Ολυμπιακό Χωριό

Κατά τη διάρκεια της άφιξης των Εθνικών ομάδων πόλο των Νέων Ανδρών και των Νεανίδων ο ΓΓΑ, Ιούλιος Συναδινός ανακοίνωσε ότι το κολυμβητήριο του Ολυμπιακού Χωριού θα γίνει το σπίτι της ελληνικής υδατοσφαίρισης.

ΥΠΟΚΛΙΣΗ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΛΟ

"Το ελληνικό μέλλον προμηνύεται λαμπρό"

Η ευρωπαϊκή Ομοσπονδία υγρού στίβου αποθέωσε την εθνική ομάδα πόλο των Νέων ανδρών για την κατάκτηση του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος.

Η ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΗ ΣΥΓΚΟΜΙΔΗ ΤΩΝ ΕΘΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

Τα επτά μετάλλια του ελληνικού πόλο το 2018

Στα επτά μετάλλια έφτασε η συγκομιδή των μεταλλίων των εθνικών ομάδων πόλο μέσα στο 2018 η οποία μπορεί να αυξηθεί σε λίγες ημέρες.

ΚΑΤΕΓΡΑΨΕ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΜΟΥΣ ΤΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ

Η συγκινητική περιγραφή της Κοζομπόλη στο χάλκινο μετάλλιο των Νεανίδων (VIDEO)

Η Βούλα Κοζομπόλη βρέθηκε στο Βελιγράδι και ανέρτησε video με το τελευταίο λεπτό του μικρού τελικού του Παγκοσμίου πρωταθλήματος πόλο Νεανίδων όπου η Εθνική ομάδα κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.

ΜΙΛΗΣΑΝ Ο ΑΡΧΗΓΟΣ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΝΕΩΝ ΚΑΙ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΚΟΕ

Παπαναστασίου: "Χτίζουμε μια σταθερή βάση για το μέλλον των Εθνικών ομάδων"

Ο Αλέξανδρος Παπαναστασίου, ο αρχηγός της Εθνικής Νέων ανδρών στο πόλο, μιλώντας στην ιστοσελίδα της ΚΟΕ, υποστήριξε ότι η επιτυχία αυτή μαρτυρά την οικοδόμηση μιας σταθερής βάσης για το μέλλον του αθλήματος. Τι ανέφερε ο Δημήτρης Διαθεσόπουλος.

Κυριακή 02 Σεπ. 2018

ΚΑΡΦΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΟΥΤΣ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ

Τεό Λοράντος: "Η επιτυχία του Μινσκ έχει ονοματεπώνυμο"

Στις δηλώσεις του μετά την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Νέων ανδρών στο πόλο ο Τεό Λοράντος συνεχάρη τους παίκτες του και παράλληλα άφησε αιχμές δίχως να κατονομάσει τους αποδέκτες.

ΝΙΚΗΣΑΝ ΤΗΝ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΜΕ 7-3

Χάλκινες στο Παγκόσμιο οι Νεάνιδες

Η Εθνική ομάδα των Νεανίδων επικράτησε με 7-3 επί της Αυστραλίας και κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο παγκόσμιο πρωτάθλημα που διεξήχθη στο Βελιγράδι.

ΔΙΑ ΧΕΙΡΟΣ ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΣΗΚΩΘΗΚΕ Η ΚΟΥΠΑ

Η απονομή του χρυσού μεταλλίου στην Εθνική Νέων Ανδρών (VIDEO)

Δείτε σε video τη στιγμή της στέψης της Εθνικής ομάδας πόλο των Νέων Ανδρών σε πρωταθλήτρια Ευρώπης.

ΕΤΣΙ ΤΟ ΓΙΟΡΤΑΣΑΝ ΟΙ ΜΠΕΜΠΗΔΕΣ ΤΟΥ ΛΟΡΑΝΤΟΥ

Το τέλος και οι πανηγυρισμοί των πρωταθλητών Ευρώπης (VIDEO)

Δείτε σε video το τέλος του τελικού του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Νέων Ανδρών και τους πανηγυρισμούς των διεθνών για την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου.

ΝΙΚΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ ΜΕ 14-12 ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ

Αήττητη πρωταθλήτρια Ευρώπης στο πόλο η Εθνική Νέων Ανδρών

Η Εθνική ομάδα πόλο Νέων ανδρών κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα του Μινσκ αφού νίκησε στον τελικό με 14-12 επί του Μαυροβουνίου.

ΖΩΝΤΑΝΑ Ο ΤΕΛΙΚΟΣ ΤΟΥ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ

Μαυροβούνιο - Ελλάδα LIVE Streaming

Η Εθνική ομάδα Νέων ανδρών αντιμετωπίζει το Μαυροβούνιο στον τελικό του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος. Παρακολουθήστε ζωντανά τον μεγάλο αγώνα.

ΖΩΝΤΑΝΑ Η ΜΑΧΗ ΤΗΣ ΓΑΛΑΝΟΛΕΥΚΗΣ

Απευθείας μετάδοση από το ΕΡΤPlay1 ο τελικός Ελλάδα - Μαυροβούνιο

Παρακολουθήστε στις 18:30, απευθείας και αποκλειστικά από το ΕΡΤPlay1 του διαδικτυακού τόπου ert.gr, τον μεγάλο τελικό του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Πόλο Νέων Ανδρών ανάμεσα στην Ελλάδα και στο Μαυροβούνιο.

Σάββατο 01 Σεπ. 2018

ΘΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΟΥΝ ΤΟ ΧΑΛΚΙΝΟ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ

Στον μικρό τελικό οι Νεάνιδες, ηττήθηκαν με 13-9 από την Ισπανία

Η Εθνική ομάδα πόλο των νεανίδων ηττήθηκε με 13-9 από την Ισπανία και θα διεκδικήσει το χάλκινο μετάλλιο στο παγκόσμιο πρωτάθλημα κόντρα στον ηττημένο του Ιταλία - Αυστραλία.

ΣΥΝΕΤΡΙΨΑΝ ΜΕ 8-0 ΤΗΝ ΚΡΟΑΤΙΑ

Στον τελικό του ευρωπαϊκού πόλο οι Νέοι Άνδρες

Η Εθνική ομάδα πόλο Νέων Ανδρών (Κ19) συνέτριψε την Κροατία με 8-0 και προκρίθηκε στον τελικό του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος όπου και θα αντιμετωπίσει το Μαυροβούνιο (02/09, 18.30).