ΚΑΡΑΤΕ

Αγώνες, ειδήσεις, νέα, βαθμολογίες τα πάντα για τα σπορ στην Ελλάδα, την Ευρώπη και τον κόσμο

Δευτέρα 02 Δεκ. 2019

ΤΗΝ ΥΠΟΔΕΧΤΗΚΑΝ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΤΗΣ STOIXIMAN KAI ΤΗΣ PROGAME

Καράτε: Στην Αθήνα η Χατζηλιάδου

Το απόγευμα της Δευτέρας (02/12) έφτασε στην Αθήνα η Έλενα Χατζηλιάδου μετά την κατάκτηση του ασημένιου μεταλλίου της κατηγορίας των +68κ. του τουρνουά καράτε Premier League 1 της Μαδρίτης. (Photos).

Κυριακή 01 Δεκ. 2019

ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΚΑΡΑΤΕΚΑ

Καράτε: Δεύτερη η Χατζηλιάδου στην Μαδρίτη

Η Έλενα Χατζηλιάδου κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο της κατηγορίας των +68κ. του τουρνουά καράτε Premier League 1 της Μαδρίτης.

Σάββατο 30 Νοε. 2019

Καράτε: Στον τελικό η Χατζηλιάδου

Η Έλενα Χατζηλιάδου προκρίθηκε στον τελικό της κατηγορίας των +68κ. του τουρνουά καράτε Premier League 1 της Μαδρίτης δίχως να παραχωρήσει σημείο στις αντιπάλους της.

Σάββατο 26 Οκτ. 2019

ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ ΚΑΡΑΤΕΚΑ

Καράτε: Παγκόσμιος πρωταθλητής Κ21 ο Ξένος

Ο Στέφανος Ξένος κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία -60κιλών στο παγκόσμιο πρωτάθλημα καράτε Κ21 που διεξάγεται στην Χιλή.

Κυριακή 08 Σεπ. 2019

ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΤΗΣ ΣΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ

Καράτε: Χάλκινη η Χατζηλιάδου στο Τόκιο

Η Ελένη Χατζηλιάδου κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο της κατηγορίας των +68 κλών στο KARATE1 PREMIER LEAGUE που διεξήχθη στο Τόκιο. Πέμπτοι οι Κυδωνάκη και Ξένος.

Τρίτη 02 Ιουλ. 2019

Το μεσημέρι της Τρίτης (02/07) έφτασε στην Αθήνα η Έλενα Χατζηλιάδου μετά την κατάκτηση του χάλκινου μεταλλίου στο καράτε στους Ευρωπαϊκούς αγώνες του Μινσκ (Photos).

Σάββατο 29 Ιουν. 2019

ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΚΑΡΑΤΕΚΑ

Ευρωπαϊκοί Αγώνες: Χάλκινο η Χατζηλιάδου

Το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία +68 κιλών στο καράτε κατέκτησε η Ελένη Χατζηλιάδου στους Ευρωπαϊκούς Αγώνες που διεξάγονται στο Μινσκ.

Κυριακή 09 Ιουν. 2019

ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ

Καράτε: Χάλκινο μετάλλιο η Πανετσίδου στην Σανγκάη

Η Βίκυ Πανετσίδου κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία -68κ. στο τουρνουά K1 Premier League που διεξήχθη στην Σανγκάη.

Κυριακή 21 Απρ. 2019

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΚΑΡΑΤΕΚΑ

Χάλκινη η Πανετσίδου στη Ραμπάτ

Η Βίκυ Πανετσίδου κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία -68κ στο Karate 1 - Premier League που διεξήχθη στην πόλη Ραμπάτ του Μαρόκου.

Δευτέρα 01 Απρ. 2019

ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΣΕ ΔΥΟ ΚΑΤΑΤΑΞΕΙΣ

Χατζηλιάδου: Τρομερό κατόρθωμα από την Ελληνίδα καρατέκα

Η 25χρονη καρατέκα, Ελένη Χατζηλιάδου, είναι πρώτη στην κατάταξη για την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες, το ίδιο και στην ευρωπαϊκή κατάταξη, ενώ είναι τρίτη στην παγκόσμια.

Η ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΡΑΤΕ ΣΤΟΝ SPORT24 RADIO 103,3

Χατζηλιάδου: "Δεν έχασα, μου πήραν το παιχνίδι"

Η Έλενα Χατζηλιάδου, μίλησε στον Sport24 Radio 103,3 και την εκπομπή "Πνίξτε τον φουνταριστό" για την κατάκτηση του ασημένιου μεταλλίου στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Ισπανίας.

Σάββατο 30 Μαρ. 2019

ΗΤΤΗΘΗΚΕ 2-1 ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΑΟΥΡΑ ΓΚΟΝΖΑΛΕΘ

"Ασημένια" η Χατζηλιάδου στο πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα καράτε

Η Έλενα Χατζηλιάδου πάλεψε, αλλά έχασε 2-1 από τη Λάουρα Παλάθιο Γκονζάλεθ στον τελικό των +68 κιλών στο κούμιτε και κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Ισπανίας.

Πέμπτη 28 Μαρ. 2019

ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΕ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΜΕΤΑΛΛΙΟ

Καράτε: Η Χατζηλιάδου προκρίθηκε στον τελικό του ευρωπαϊκού

Η Ελένη Χατζηλιάδου πραγματοποιώντας εξαιρετικές εμφανίσεις προκρίθηκε στον τελικό της κατηγορίας +68κ. του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος καράτε που διεξάγεται στη Γουανταλαχάρα.

Παρασκευή 22 Μαρ. 2019

ΟΛΑ ΟΣΑ ΔΗΛΩΣΕ ΣΤΟΝ SPORT24 RADIO 103,3

Χατζηλιάδου: "Η διαφορά στο καράτε είναι η εξυπνάδα"

Η Παγκόσμια πρωταθλήτρια στο καράτε, Ελένη Χατζηλιάδου, φιλοξενήθηκε στο στούντιο του Sport24 Radio 103,3 και μίλησε για τα πρώτα της βήματα, αλλά και για τις προκλήσεις που έχει μπροστά της. (AUDIO)

Τετάρτη 13 Μαρ. 2019

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ

Καράτε: Δέκα μετάλλια για Α.Σ. Αμαρουσίου στο Παγκόσμιο Κύπελλο

Οι αθλητές και οι αθλήτριες του Α.Σ. Αμαρουσίου κατέκτησαν δέκα μετάλλια στο Παγκόσμιο Κύπελλο Καράτε το οποίο διεξήχθη το διήμερο 9-10/3 στην Κωνσταντινούπολη.

Παρασκευή 26 Μαϊ. 2017

ΕΠΙΘΕΤΙΚΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΣ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΣ ΚΑΡΑΤΕ

"Η ΕΛ.Ο.Κ δεν επιχορηγείται ούτε µε ένα ευρώ από το Δηµόσιο"

Η Ομοσπονδία Καράτε εξέδωσε ανακοίνωση, τονίζοντας ότι γίνεται πόλεμος λάσπης εναντίον της και αναφέρει πως δεν επιχορηγείται ούτε µε ένα ευρώ από το Δηµόσιο και την γενική γραμματεία Αθλητισμού, λειτουργώντας με δικούς της πόρους.

Τρίτη 23 Μαϊ. 2017

ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΑΝ ΟΙ ΚΑΡΑΤΕΚΑ ΤΟΥ ΟΔΥΣΣΕΑ

Γιορτή του καράτε στην Πετρούπολη

Γιορτή του καράτε πραγματοποιήθηκε στην Πετρούπολη και εντυπωσίασαν οι καρατέκα του Οδυσσέα.

Δευτέρα 24 Οκτ. 2016

ΣΤΟ ΛΙΝΤΣ ΤΗΣ ΑΥΣΤΡΙΑΣ ΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Σήμερα "πετάνε" για το παγκόσμιο οι "γαλανόλευκοι" καρατέκα!

Μία εβδομάδα γεμάτη αγωνία, πάθος και κούραση ξεκινάει για τους "13" που ταξιδεύουν σε λίγες ώρες για την Αυστρία και συγκεκριμένα την πόλη του Λιντς εκεί όπου χτυπάει η... καρδιά του παγκόσμιου Καράτε.

Σάββατο 30 Ιαν. 2016

ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΟ ΚΑΡΑΤΕ

"Χρυσή" η Πανετσίδου

Η Βίκυ Πανετσίδου κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία κούμιτε γυναικών -68 κ. στο διεθνές τουρνουά Καράτε 1 - Open De Paris.

Κυριακή 04 Οκτ. 2015

Τζάνος: "Το πάθος και τα όνειρά μου με κρατούν στο καράτε"

Στον Sport24 Radio 103,3 και την εκπομπή «Fightcast», με τους Χρήστο Μπάρδα και Γιώργο Δαβιτίδη φιλοξενήθηκε ο πρωταθλητής του καράτε, Γιώργος Τζάνος.

Κυριακή 14 Ιουν. 2015

ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΚΑΡΑΤΕΚΑ

Τζάνος στο Sport24.gr: "Δύσκολα τα πράγματα εδώ μέσα"

Ο "αργυρός" στους Ευρωπαϊκούς Αγώνες, Γιώργος Τζάνος, μίλησε στην κάμερα του Sport24.gr για το πρώτο μετάλλιο της Ελλάδας στη διοργάνωση. "Υπό άλλες συνθήκες θα κέρδιζα", είπε ο Έλληνας καρατέκα.

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ

"Αργυρός" ο Γιώργος Τζάνος στο Μπακού

Το αργυρό μετάλλιο κατέκτησε στους Ευρωπαϊκούς Αγώνες του Μπακού ο Γιώργος Τζάνος στα -84 κιλά κούμιτε στο καράτε, καθώς ηττήθηκε στον τελικό από τον Αζέρο Μαμάγιεβ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

ΔΙΕΚΔΙΚΕΙ ΤΟ ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ

Στον τελικό ο Τζάνος!

Το πρώτο της μετάλλιο στους Ευρωπαϊκούς Αγώνες του Μπακού εξασφάλισε η Ελλάδα, καθώς ο Γιώργος Τζάνος προκρίθηκε στον τελικό των -84 κιλών κούμιτε στο καράτε (VIDEO)

ΣΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ ΚΑΡΑΤΕΚΑ

Πάει για μετάλλιο ο Τζάνος!

Εντυπωσιακός ήταν ο Γιώργος Τζάνος στη φάση των ομίλων στα -84 κιλά κούμιτε των ανδρών, καθώς πήρε την πρώτη θέση και προκρίθηκε στα ημιτελικά των Ευρωπαϊκών Αγώνων

Παρασκευή 06 Μαρ. 2015

ΛΟΥΚΕΤΟ ΣΕ ΣΥΛΛΟΓΟ ΚΑΡΑΤΕ

Ντόπινγκ σε παιδιά

Ανακλήθηκε η αθλητική αναγνώριση σωματείου καράτε. Ο προπονητής όχι μόνο δεν διεθετε άδεια ασκήσεως επαγγέλματος, αλλά έδινε και απαγορευμένες ουσίες στους μικρούς αθλητές.

Πέμπτη 22 Μαϊ. 2014

ΤΟΝ ΕΒΓΑΛΕ ΝΟΚ ΑΟΥΤ ΣΕ 3 ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ

Βαράτε... κιντ και πάρτον κάτω

Όταν ένας αγώνας καράτε κρατά μόλις 3 δευτερόλεπτα περιμένεις ένα πράγμα. Να δεις το βίντεο με την κλωτσιά/μπουνιά που έριξε νοκ άουτ τον αντίπαλο. Το έχουμε!

Τρίτη 26 Μαρ. 2013

ΠΑΡΑΞΕΝΑ | ΡΩΣΙΑ

Αγώνας καράτε τελειώνει με φοβερό χτύπημα!

Σε πρωτάθλημα καράτε στη Ρωσία, αναμέτρηση ολοκληρώθηκε με ένα άκρως εντυπωσιακό χτύπημα. Δείτε το video.

Τρίτη 14 Ιουν. 2011

ΚΑΡΑΤΕ | ΠΑΡΑΞΕΝΑ

Το πιο γρήγορο νοκ άουτ

Ο χρυσός κανόνας λέει πως η ασφάλεια προηγείται όλων των άλλων, έλα όμως που υπάρχουν και εξαιρέσεις... Δείτε το βίντεο από αγώνα καράτε και θα καταλάβετε τι εννοούμε (video).

Πέμπτη 12 Μαϊ. 2011

ΚΑΡΑΤΕ | ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

"Χρυσή" στο ομαδικό η Ελλάδα

Δύο χρυσά μετάλλια, ένα χάλκινο και μία 7η θέση ήταν ο απολογισμός της ελληνικής ομάδας στο 46ο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα καράτε ανδρών - γυναικών, που διεξήχθη στη Ζυρίχη της Ελβετίας.

Δευτέρα 27 Δεκ. 2010

ΚΑΡΑΤΕ | ΠΑΓΚ.ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ

Καρατέκα κάτω από το δέντρο

Η παγκόσμια ομοσπονδία τίμησε τον Έλληνα παγκόσμιο πρωταθλητή, Δημήτρη Τριανταφύλλη συμπεριλαμβάνοντας τον στην ευχετήρια κάρτα της.