NBA

"Καυτοί" Χοκς, διέσυραν τους Γκρίζλις

AP Photo/John Amis AP PHOTO/JOHN AMIS

Οι Χοκς έκαναν περίπατο κόντρα στους Γκρίζλις, παίρνοντας μία άνετη νίκη με 132-111 και επιβεβαίωσα ότι βρίσκονται σε εξαιρετική κατάσταση.

Οι Χοκς απλώς... παραήταν γρήγοροι για τους Γκρίζλις. Παίζοντας με τον γνωστό τους ενθουσιασμό, τα "Γεράκια" έτρεξαν τόσο πολύ που... έσκασαν τους Γκρίζλις, παίρνοντας τη νίκη με 132-111.

Η Ατλάντα άρχισε να τρέχει από νωρίς, κλείνοντας την πρώτη περίοδο προηγούμενη με 33-28 και την δεύτερη με 72-60. Το παιχνίδι είχε ήδη πάει σε πολύ πιο ψηλό σκορ από ότι θα άντεχαν οι Γκρίζλις και αυτό επιβεβαιώθηκε στην συνέχεια, με την Ατλάντα να συνεχίζει στο ίδιο τέμπο στο δεύτερο ημίχρονο και να φτάνει στη νίκη.

Ο Τζον Κόλινς με 27 πόντους και 12 ριμπάουντ ήταν ο κορυφαίος των νικητών, με τον Τρε Γιανγκ να προσθέτει 22 πόντους και 8 ασίστ και ο Άλεξ Λεν 20 πόντους.

Για τους Γκρίζλις, ο Σι Τζέι Μάιλς είχε 33 πόντους, ο Μάικ Κόνλεϊ 20 πόντους και 7 ασίστ και ο Γιοακίμ Νοά 12 πόντους, ενώ ο Τάιλερ Ντόρσεϊ αγωνίστηκε 20 λεπτά και είχε 8 πόντους με 1/3 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 3 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

ΑΤΛΑΝΤΑ ΧΟΚΣ: Κόλινς 27 (12 ριμπάουντ), Πρινς 15, Ντέντμον 6, Γιανγκ 22 (8 ασίστ), Χέρτερ 16, Τζόνσον 2, Μπέμπρι 2, Κάρτερ 10, Λεν 20, Ζέλερ, Άνταμς 8, Άντερσον 4, Μπέιζμορ

ΜΕΜΦΙΣ ΓΚΡΙΖΛΙΣ: Ραμπ 4, Χόλιντεϊ 6, Βαλαντσιούνας 8, Κόνλεϊ 20 (7 ασίστ), Μπράντλεϊ 5, Μίλερ 33, Καμπόκλο 3, Πάρσονς 2, Νοά 12 (8 ριμπάουντ), Ράιτ 10, Ντόρσεϊ 8