Ερυθρός Αστέρας - Χίμκι: Σφαλιάρα στον Τίμα κι αποβολή για τον Λάζιτς

Μόλις στο δεύτερο λεπτό του αγώνα Ερυθρός Αστέρας - Χίμκι ο Μπράνκο Λάζιτς έριξε σφαλιάρα στον Γιάνις Τίμα, με τους διαιτητές να τον στέλνουν απευθείας στα αποδυτήρια (PHOTO).

Με τον χειρότερο δυνατό τρόπο άνοιξε η έκτη αγωνιστική της EuroLeague 2019/20, καθώς μόλις στο δεύτερο λεπτό του αγώνα ανάμεσα στον Ερυθρό Αστέρα και τη Χίμκι παίκτης των Σέρβων αποβλήθηκε για αντιαθλητικό χτύπημα σε παίκτη των Ρώσων.

Συγκεκριμένα, ο Μπράνκο Λάζιτς διεκδίκησε μια κατοχή με τον Γιάνις Τίμα, όταν έπεσαν και οι δύο στο παρκέ. Στην... τρέλα και την ένταση ο παίκτης των γηπεδούχων έριξε κυριολεκτικά σφαλιάρα στον Λετονό, με αποτέλεσμα οι διαιτητές να διακόψουν την αναμέτρηση με το σκορ στο 3-0, να δουν το replay και να προχωρήσουν σε αποβολή του Λάζιτς και σε τεχνική ποινή στον Τίμα.