Μπαρτσελόνα: Τρία στα τρία, με σπουδαία τρίτη περίοδο απέναντι στη Μπανταλόνα

Με επί μέρους σκορ 10-28 στο τρίτο δεκάλεπτο, η Μπαρτσελόνα γύρισε τούμπα το ματς και επικράτησε της Μπανταλόνα για το 3x3 στα φιλικά της παιχνίδια.

Την τρίτη νίκη της σε ισάριθμους φιλικούς αγώνες προετοιμασίας εν όψει της σεζόν 2020/21 πανηγύρισε το βράδυ της Κυριακής (30/8) η Μπαρτσελόνα, η οποία πάτησε το γκάζι στην τρίτη περίοδο για να επικρατήσει με 75-68 της Μπανταλόνα.

Για ακόμη ένα ματς οι Καταλανοί είχαν δυο πρόσωπα, αν κι αυτό μοιάζει λογικό αυτή την περίοδο. Με νέο προπονητή, νέο οργανωτή και νέα φιλοσοφία η Μπάρτσα θα χρειαστεί λίγο καιρό μέχρι να αποκτήσει συνοχή, σίγουρα όμως διαθέτει πολύ ταλέντο για να κερδίζει ακόμη και στις κακές βραδιές της ομάδες σαν τη Μπανταλόνα.

Με επί μέρους 10-28 στο τρίτο δεκάλεπτο η παρέα του Νικ Καλάθη γύρισε τούμπα το ματς και δεν έδωσε άλλα δικαιώματα στη φιλόδοξη αντίπαλό της.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20-13, 40-32, 50-60, 68-75

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ (Γιασικεβίτσιους): Μπολμάρο 9, Μπράνκου 5, Χάνγκα 7, Μίροτιτς 14, Πούστοβι 6, Μπάντζι 1, Καλάθης 7, Σμιτς 3, Κλαβέρ 2, Ντέιβις 7, Οριόλα 7, Ερτέλ 5, Μαρτίνεθ 2

Photo credits: @FCBbasket