Τα αποτελέσματα στην πρεμιέρα του Κυπέλλου Ελλάδας
Εντυπωσιακό το Αγρίνιο, το οποίο συνέτριψε τον Ερμή Λαγκαδά (81-60), ενώ ο Πανελευσινιακός επικράτησε στην Ερυθραία (72-77) και πήρε την πρόκριση. Τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων.
Ολοκληρώθηκε η 1η αγωνιστικής της Α' Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας, η οποία είχε 15 παιχνίδια. Εντυπωσιακό το Αγρίνιο, το οποίο συνέτριψε τον Ερμή Λαγκαδά με 81-60, ενώ ο Πανελευσινιακός επικράτησε στην Ερυθραία (72-77). Το Παγκράτι πήρε το "διπλό" (66-68) στου Ζωγράφου.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα της πρώτης φάσης:
ΑΟ Ιωνικός Νικαίας – ΑΣ Διαγόρας Δρυοπ. 91-78
ΚΑΟ Κορίνθου – Ηράκλειο 73-65
ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΑΟ Παγκρατίου 66-68
Μανδραϊκός ΑΟ – ΑΣΚ Ιπποκράτης 85-71
ΑΟ Τρίτων – ΓΣ Δάφνη Δαφνίου (79-74)
Πανερυθραϊκός ΑΣ – Πανελευσινιακός ΑΟΚ 72-77
ΑΕΝ Κηφισιάς – ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας 54-48
ΓΣ Κορωπίου – ΑΟ Ίκαρος Ν.Σμύρνης 61-64
ΓΣ Ελιμείας – ΓΣ Φαρσάλων 82-58 (82-68)
ΑΣ Μαχητές Δόξας Π. – ΕΚ Καβάλας 55-63
ΓΑΣ Χαλκηδόνας – ΑΣ Ευρώπη Πευκ. 44-58
ΑΟ Αγρινίου – ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά 81-60
ΚΣ Γέφυρας – ΣΑ Στρατωνίου 70-66
ΣΑΑΚ Ανατόλια – ΑΠΣ Ασπίς Ξάνθης 70-56
ΓΣ Τιτάνες Παλαμά – ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών 81-90
Τα φύλλα αγώνα:
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 72-77
Τα δεκάλεπτα: 27-12, 41-35, 61-55, 72-77.
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Δέλλιος 5, Στεργίου, Καλλιανιώτης 18(4), Δερμιτζάκης 16 (3), Τσακίρης 8, Σκάνδαλος 3 (1), Γιαουρτόγλου 7 (1), Αντωνίου 2, Μακρόπουλος 7, Σταθόπουλος 6, Καλούδας, Κωνσταντινόπουλος.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 13, Κελαϊδής 8 (2), Ρόκας, Χόρτσας 2, Ζούμπος 7 (1), Τζιάλλας 5, Στέφος 12, Δούκας 6, Κεφαλάς, Ματζιώρης 20 (4)
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 91-80
Δεκάλεπτα: 25-12, 47-35, 68-58, 91-80
ΙΩΝΙΚΟΣ (Γούναρης): Βασιλόπουλος Θοδ. 2, Κοντραφούρης, Καράμπουλας 20(1), Βουγιούκας 12, Πετροδημόπουλος 7, Παλαιοχωρίτης 3(1), Μπατής 6(1), Κατούφας 5, Παπαδόπουλος 6(2), Βασιλόπουλος Φώτης 16(3), Κανονίδης 14(1).
ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Σαμόλης): Κουκάς 5(1), Κολλιδάς, Καραλής, Καράμπαμπας 3(1), Πέττας 20(3), Μαυροειδάκος, Καρασταμάτης 13(3), Παπαδολιάς 6, Λυκογιάννης 11, Κατιάκος 13, Εμίρης 9(3).
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 85-71
Τα δεκάλεπτα: 23-16, 43-33, 67-50, 85-71
ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ (Μπεκές): Τζιβελέκας 10, Δούκας, Παπανικολάου, Βαφιάς 16(4), Καραμπάτσος 10(1), Γκαϊντάσοβ 10(1), Ντότσι, Γεωργοπαπαδάκος 14(2), Μουστόπουλος 8, Κούσουλας 3(1), Ψυλέας 14.
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ (Κουλουριώτης): Καραθωμάς 4, Κουμπούρας 1, Τρύπας 3(1), Ονάσογλου 12(1), Σκούφης, Παπαδημητρίου 4, Ασημακόπουλος 7(1), Λεκάκης 12(2), Χαρίσης 17(1), Τσακαλέρης 6, Χατζηπυλιώτης 5(1), Ζαμάγιας.
ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ - ΦΑΡΣΑΛΑ 82-58
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Σιταρίδης (Βόντζας)
Δεκάλεπτα: 30-15, 45-31, 65-51, 82-58
Γ.Σ.ΕΛΙΜΕΙΑΣ (Κ. Καραγιαννίδης): Μαλουτας 17(3),Πεχλιβανιδης 3(1),Μαλιουρας 12,Κουβελας 11(1),Τσιμιδης 5,Νικολαου 13(1),Μακρης 21(5),Τσιρεκας,Σταυρακης
Γ.Σ.ΦΑΡΣΑΛΩΝ (Σ. Πέρκος): Ντινος7(1),Αναγνωστοπουλος Χ.5(1),Αναγνωστοπουλος Γ.27(3),Λουτας 2,Καραδημας 17(2),Αλεξοπουλος,Ντινος,Λιουπης
ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ - ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚ. 44-58
Διαιτητές: Ντούρας, Μπακάλης (Παραλικίδης)
Δεκάλεπτα: 15-10, 23-33, 34-49, 44-58
Χαλκηδόνα ( Οκλαλιώτης ): Πετρίδης 5, Μαρκίδης, Σιδηρόπουλος 7(1), Μαραπίδης, Παπαδόπουλος 7(1), Λαΐδης 2, Μπατάκος 4, Σεφερίδης, Μάντσος 9(1), Κουλαξής, Κοτζαγιάννης 2, Παναγιώτου 8.
Ευρώπη ( Πλατής ): Δανάκης 4, Τσιμπής 4, Λαζαρίδης 3(1), Τζουβάρας 7, Μαυρίδης 12, Καραμπέκης 4, Μυλωνίδης 5, Παπαδημητρίου, Κιγμέτογλου 11, Σικαλίδης 6, Θεοδωρίδης 2, Σμυρλής.
ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ - ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 81-60
Διαιτητές: Τσιαπλής, Κατωτικίδης (Κηπουρίδης)
Δεκάλεπτα: 21-16, 40-30, 62-40, 81-60
ΑΟ Αγρινίου (Χ. Μυριούνης): Τασόπουλος, Μπερερής 9 (1), Στάνκοβιτς, Μουρατίδης 16 (4), Κοσκινόπουλος, Τάσσος 11, Κυριλής 11 (2), Μήτσου 4, Σταύρου 16 (1), Κασάμπαλης 12, Ρέντζιος 2
Ερμής Αγιάς (Τσούρμας): Καϊκλής 6 (2), Αμπατζάς 10 (1), Καμπέρης 2, Μίνου 1, Αβοκάτος, Τοπουζίδης 6 (1), Παρίτσης 3, Πιλκούδης 12, Μέλλιος, Γκαμούρας 11, Κωτσάνος 9
ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ - ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ 70-56
Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Δολγύρας (Σακελαρίου)
Δεκάλεπτα: 17-15, 32-27, 55-36, 70-56
Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαιτατζής): Πουλιανίτης 2, Πρωτούλης 6, Βλάχος 10(2), Λεμονάκης 2, Γαλανίδης 8(1), Ζαφειρούδης 6, Συμεωνίδης 8, Ξενιτίδης 2, Σταματογιάννης 4, Ζώτος 4, Βεργίνης 3, Καραποστόλου 13(1)
Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Αμούτζιας 2, Ιορδάνογλου 5, Τσιώγκας 8, Γρούδος 4, Κουτσογιάννης 17(1), Γκέλιος 11(1), Σαββίδης 6, Απιδόπουλος
ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ - ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ 70-66
Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Μελανίδης (Αστρεινίδης)
Δεκάλεπτα: 15-19, 36-32, 45-46, 70-66
ΚΣ Γέφυρας (Δαμαλής-Τσίμπος): Νικολαϊδης 8, Κολοκοτρώνης 14(2), Γαρέζος 9(1), Παπαδόπουλος 12(3), Σιώπης 4, Ταουσάνης 9, Σιώμος 8, Αζίζης, Μπίσκας 6(1), Καζαμίας, Ευσταθιάδης, Σαραντίδης.
Στρατώνι (Χατζούλης-Μιχαηλίδης): Σπύρας 3, Μητσάκης 14(2), Καραμανώλης 3, Δελίδης 20(5), Στοϊτσης, Σαμαράς, Φλιάτης Ι. 5, Λευκαδίτης 6(2), Φλιάτης Γ. 10, Πολιτόπουλος 5(1), Δασκαλόπουλος.
ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ - ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ 55-63
Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Παπαγεωργίου (Τσιοπάνος)
Δεκάλεπτα: 14-14, 26-32, 38-49, 55-63
Μαχητές (Δ Γεροφώτης): Βογιατζής 5 (1), Βελισσαρίου 16 (3), Ζαχάρης, Αρνίδης 7 (1), Δήμας 14 (1), Παπαδόπουλος, Μιχαηλίδης 2, Στόλης 4, Κωνσταντινίδης 4, Μπάκος 3 (1), Κουνατίδης, Βαγιατζής,
Καβάλα(Α. Καραπιπερίδης): Ερεμπενάγκμπε 5 (1), Καπνιάρης 10 (1), Μιχάλογλου 4, Πλιούκας 7 (1), Χονδρόπουλος, Αθανασιάδης 9 (1), Κουμλελής 22, Πιεβάλιτσα, Καραθανάσης 3 (1), Παπάς 3 (1)
ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ - ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 81-90
Διαιτητές: Ταρενίδης Κ, Ντόγκας (Τέγα)
Δεκάλεπτα: 21-18, 37-38, 53-68, 81-90
Τιτάνες Παλαμά (Χ. Φόρος): Γεωργαντάς 13 (2), Κατσαδούρος 2, Μιλιώνης 15 (3), Αντωνίου 4, Μούμογλου 19 (3), Μανδαλάκης 13, Αποστολάκης 4
Ίκαροι Σερρών (Σ. Ποργιόπουλος): Γρίψιος 14 (4),Σιδερίδης 6 (1), Γεωργιανός 16, Γκάτζιας 21 (3), Φώτογλου 7(1), Κακιούζης 26
ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 66-68
Τα δεκάλεπτα: 15-19, 31-35, 47-52, 66-68
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Γρατσιάτος 18(5), Εμανουηλίδης 7(1), Σαρλής, Κοψιάς 2, Στάθης 4(1), Τσιτσιγιάννης 2, Σαμοθράκης 3, Καστανιώτης 8(1), Γκαβασιάδης 17, Γκουντγουιν, Οκενόουιεν 5, Αλεξανδρόπουλος.
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Χούμπαυλης): Τόρρες, Καυκής 6, Λυτόπουλος 2, Γεωργοπαπαδάκος 20(4), Μήτσιαλος 5, Τζάτζας 4, Φάσουρας 2, Χριστόπουλος 15(2), Μπένος 8, Γερονίκος 4.
ΚΟΡΩΠΙ - ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 61-64
Τα δεκάλεπτα: 12-23, 25-35, 46-52, 61-64.
ΚΟΡΩΠΙ (Κατσούνης) : Μπουρδάνος 15, Σερέτης, Αγόρης 10 (1) , Σιμιτζής 2 , Σπανός 11 (1) , Τσατάς , Μαλτέσιος 18 , Γκίνης 3 , Θεοδωράκος 2 , Πετς.
ΙΚΑΡΟΣ (Παπαδάτος): Γοργόνης 7 (1) , Μελισσουργός , Βελιζιώτης 2 , Γραμματικός 21 (4) , Ανέστης 2 , Βούζας 13 , Λάβαρης , Δορκοφίκης 6 , Μιχαλόπουλος 9 , Ζούκας 4.