Γ' Εθνική: Οι 12 ομάδες που έκαναν το 2/2

Οι ομάδες πήραν την 2η "στροφή" της Γ' Εθνικής της σεζόν 2018/19 και 12 εξ αυτών ζευγάρωσαν τις επιτυχίες τους. Όλα τα αποτελέσματα.

Η Μεγαρίδα, η Κηφισιά, το Αιγάλεω, ο Ιωνικός ΝΦ, ο ΟΦΗ, τα Μελίσσια, ο Αργοναύτης Τριγλίας,  η Δόξα Λευκάδας, ο ΠΑΣ Γιάννινα, ο Πρωτέας Γρεβενών, η ΜΕΝΤ και η Ασπίδα Ξάνθης έκαναν το 2/2 στην Γ' Εθνική της τρέχουσας σεζόν.

Οι τέσσερις ομάδων εξ αυτών (Μεγαρίδα, Κηφισιά, Αιγάλεω, Ιωνικός, ΝΦ) είναι στον πρώτο Όμιλο και οι έξι στον δεύτερο (ΟΦΗ, Μελίσσια, Αργοναύτης) και στον τρίτο (Δόξα Λευκάδας, ΠΑΣ Γιάννινα Πρωτέας Γρεβενών) και οι δύο στον τέταρτο (ΜΕΝΤ, Ασπίδα Ξάνθης).

1ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:

Κεραυνός Αιγίου-Καλαμάτα 65-56

Ιωνικός ΝΦ-Αχαγιά 90-82

Λέοντας-Ηλυσιακός 75-73

Πέρα-Νέο Ληξουρίου 69-52

Έσπερος Πατρών-Αιγάλεω 62-77

Κηφισιά-Ακράτα 90-74

Μεγαρίδα-Άρης Νίκαιας 93-61

Η βαθμολογία

1) Μεγαρίδα 4 (2-0)

2) Κηφισιά 4 (2-0)

3) Αιγάλεω 4 (2-0)

4) Ιωνικός ΝΦ 4 (2-0)

5) Αχαγιά 3 (1-1)

6) Ακράτα 3 (1-1)

7) Πέρα 3 (1-1)

8) ΝΕΟ Ληξουρίου 3 (1-1)

9) Κεραυνός Αιγίου 3 (1-1)

10) Λέοντας 3 (1-1)

11) Ηλυσιακός 2 (0-2)

12) Καλαμάτα 2 (0-2)

13) Έσπερος Πατρών 2 (0-2)

14) Άρης Νικαίας 2 (0-2)

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 4/11)

Καλαμάτα-Ιωνικός ΝΦ

Αχαγιά-Λέοντας

Ηλυσιακός-Πέρα

ΝΕΟ Ληξουρίου-Έσπερος Πατρών

Αιγάλεω-Κηφισιά

Ακράτα-Άρης Νικαίας

Μεγαρίδα-Κεραυνός Αιγίου

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

Καλλιθέα-ΚΑΠ 67-57

Άρης Θήβας-ΟΦΗ 71-84

Λοκρός Αταλάντης-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 74-53

Έξω Παναγίτσα-Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 64-72

Δειλινό-Μελίσσια 60-84

Ερμής Σχηματαρίου-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 69-64

ΒΑΟΛ Χίου-Κορωπί 81-72

Η βαθμολογία

1) ΟΦΗ 4 (2-0)

2) Μελίσσια 4 (2-0)

3) Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 4 (2-0)

4) ΕΦΑΟΖ 3 (1-1)

5) Κορωπί 3 (1-1)

6) Λοκρός Αταλάντης 3 (1-1)

7) ΚΑΠ 3 (1-1)

8) ΒΑΟΛ Χίου 3 (1-1)

9) Ίκαρος Νέας Σμύρνης 3 (1-1)

10) Καλλιθέα 3 (1-1)

11) Ερμής Σχηματαρίου 3 (1-1)

12) ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 2 (0-2)

13) Άρης Θήβας 2 (0-2)

14) Δειλινό 2 (0-2)

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 4/11)

ΚΑΠ-Άρης Θήβας

ΟΦΗ-Λοκρός Αταλάντης

Ικαρος Νέας Σμύρνης-ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας-Δειλινό

Μελίσσια-Ερμής Σχηματαρίου

ΕΦΑΟΖ-Κορωπί

ΒΑΟΛ Χίου-Καλλιθέα

3ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:

Δόξα Λευκάδας-ΑΟΚ Βέροιας 74-59

Νικόπολη Πρέβεζας-Καλαμπάκα 71-55

ΠΑΣ Γιάννινα-Μελίκη 72-71

Εύαθλος-ΑΓΣ Ιωαννίνων 74-77

Μαντουλίδης-Τιτάνες Παλαμά 83-61

Ολυμπιακός Βόλου-Πρωτέας Γρεβενών 61-64

Ρεπό: Ίκαροι Τρικάλων

Η βαθμολογία

1) Δόξα Λευκάδας 4 (2-0)

2) ΠΑΣ Γιάννινα 4 (2-0)

3) Πρωτέας Γρεβενών 4 (2-0)

4) Μαντουλίδης 3 (1-1)

5) Μελίκη 3 (1-1)

6) Νικόπολη Πρέβεζας 3 (1-1)

7) ΑΓΣ Ιωαννίνων 3 (1-1)

8) Τιτάνες Παλαμά 3 (1-1)

9) Ίκαροι Τρικάλων 2 (1-0)*

10) Εύαθλος 2 (0-2)

11) Ολυμπιακός Βόλου 2 (0-2)

12) Καλαμπάκα 2 (0-2)

13) ΑΟΚ Βέροιας 1 (0-1)*

(*) Έχουν κάνει το ρεπό τους

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 4/11):

ΑΟΚ Βέροιας-Νικόπολη Πρέβεζας

Καλαμπάκα-ΠΑΣ Γιάννινα

Μελίκη-Εύαθλος

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Μαντουλίδης

Τιτάνες Παλαμά-Ολυμπιακός Βόλου

Πρωτέας Γρεβενών-Ίκαροι Τρικάλων

Ρεπό: Δόξα Λευκάδας

4ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:

ΠΣ Ευκαρπίας-ΜΕΝΤ 78-80

Λεύκιππος Ξάνθης-Αστέρας Σίνδου 70-37

Απόλλων Καλαμαριάς-Πολύγυρος 82-76

Μακαμπή-ΒΑΟ 75-74

Ασπίδα Ξάνθης-ΓΑΣ Κομοτηνή 78-69

ΔΕΚΑ-Αίας Ευόσμου 76-81

Ζέφυρος-Ν. Μουδανιά 84-45

Η βαθμολογία

1) ΜΕΝΤ 4 (2-0)

2) Ασπίδα Ξάνθης 4 (2-0)

3) Λεύκιππος Ξάνθης 3 (1-1)

4) Ζέφυρος 3 (1-1)

5) ΠΣ Ευκαρπίας 3 (1-1)

6) ΓΑΣ Κομοτηνή 3 (1-1)

7) ΒΑΟ 3 (1-1)

8) Αίας Ευόσμου 3 (1-1)

9) ΔΕΚΑ 3 (1-1)

10) Πολύγυρος 3 (1-1)

11) Απόλλων Καλαμαριάς 3 (1-1)

12) Μακαμπή 3 (1-1)

13) Αστέρας Σίνδου 2 (0-2)

14) ΠΟ Ν. Μουδανιών 2 (0-2)

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 4/11):

ΜΕΝΤ-Λεύκιππος Ξάνθης

Αστέρας Σίνδου-Απόλλων Καλαμαριάς

Πολύγυρος-Μακαμπή

ΒΑΟ-Ασπίδα Ξάνθης

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΔΕΚΑ

Αίας Ευόσμου-ΠΟ Ν. Μουδανιών

Ζέφυρος-Ευκαρπία

Photo credits: Eurokinissi

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ