Γ' Εθνική: Δέκα ομάδες συνεχίζουν αήττητες

Οι ομάδες πήραν την 3η "στροφή" της Γ' Εθνικής της τρέχουσας σεζόν και δέκα αυτών παραμένουν αήττητες. Όλα τα αποτελέσματα...

Η 3η αγωνιστική της Γ' Εθνικής ολοκληρώθηκε και δέκα ομάδες παραμένουν αήττητες. Η Μεγαρίδα, το Αιγάλεω και ο Ιωνικός ΝΦ στον 1ο Όμιλο έκαναν το 3/3, ενώ το ίδιο έπραξαν στον 2ο Όμιλο ο ΟΦΗ, ο Αργανύτης και τα  Μελίσσια. Στον 3ο Όμιλο ο ΠΑΣ Γιάννινα (3-0), ο Πρωτέας Γρεβενών (3-0) και η Δόξα Λευκάδας (2-0) μετρούν μόνο νίκες, ενώ αήττητη στον 4ο Όμιλο είναι μόνο η ΜΕΝΤ.

1ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

Καλαμάτα-Ιωνικός ΝΦ 62-76

Αχαγιά-Λέοντας 107-72

Ηλυσιακός-Πέρα 72-71

Ληξούρι-Έσπερος Πατρών 73-59

Αιγάλεω-Κηφισιά 91-82

Ακράτα-Άρης Νικαίας 94-86

Μεγαρίδα-Κεραυνός Αιγίου 84-67

Βαθμολογία:

1) Μεγαρίδα 6 (3-0)

2) Αιγάλεω 6 (3-0)

3) Ιωνικός ΝΦ 6 (3-0)

4) Κηφισιά 5 (2-1)

5) Αχαγιά 5 (2-1)

6) Ληξούρι 5 (2-1)

7) Ακράτα 5 (2-1)

8) Πέρα 4 (1-2)

9) Λέοντας 4 (1-2)

10) Κεραυνός Αιγίου 4 (1-2)

11) Ηλυσιακός 4 (1-2)

12) Καλαμάτα 3 (0-3)

13) Έσπερος Πατρών 3 (0-3)

14) Άρης Νικαίας 3 (0-3)

Η επόμενη αγωνιστική  (4η, 11/11):

Λέοντας-Καλαμάτα

Πέρα-Αχαγιά

Έσπερος Πάτρας-Ηλυσιακός

Κηφισιά-Ληξούρι

Άρης Νικαίας-Αιγάλεω

Ακράτα-Μεγαρίδα

Ιωνικός ΝΦ-Κεραυνός Αιγίου

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

ΚΑΠ-Άρης Θήβας 76-70

ΟΦΗ-Λοκρός Αταλάντης 75-66 (3/11)

Ικαρος Νέας Σμύρνης-ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 67-59

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας-Δειλινό 84-57

Μελίσσια-Ερμής Σχηματαρίου 87-79

ΕΦΑΟΖ-Κορωπί 72-62

ΒΑΟΛ Χίου-Καλλιθέα 75-67

Βαθμολογία:

1) ΟΦΗ 6 (3-0)

2) Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 6 (3-0)

3) Μελίσσια 6 (3-0)

4) ΚΑΠ 5 (2-1)

5) ΕΦΑΟΖ 5 (2-1)

6) Ίκαρος Νέας Σμύρνης 5 (2-1)

7) ΒΑΟΛ Χίου 5 (2-1)

8) Κορωπί 4 (1-2)

9) Λοκρός Αταλάντης 4 (1-2)

10) Καλλιθέα 4 (1-2)

11) Ερμής Σχηματαρίου 4 (1-2)

12) Άρης Θήβας 3 (0-3)

13) ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 3 (0-3)

14) Δειλινό 3 (0-3)

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 11/11)

Λοκρός Αταλάντης-ΚΑΠ

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC-ΟΦΗ

Δειλινό-Ίκαρος Νέας Σμύρνης

Ερμής Σχηματαρίου-Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας

Κορωπί-Μελίσσια

ΕΦΑΟΖ-ΒΑΟΛ Χίου

Άρης Θήβας-Καλλιθέα

3ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

ΑΟΚ Βέροιας-Νικόπολη Πρέβεζας 80-53

Καλαμπάκα-ΠΑΣ Γιάννινα 56-67 (3/11)

Μελίκη-Εύαθλος 59-62

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Μαντουλίδης 88-68

Τιτάνες Παλαμά-Ολυμπιακός Βόλου 75-85

Πρωτέας Γρεβενών-Ίκαροι Τρικάλων 81-60

Ρεπό: Δόξα Λευκάδας

Βαθμολογία

1) ΠΑΣ Γιάννινα 6 (3-0)

2) Πρωτέας Γρεβενών 6 (3-0)

3) ΑΓΣΙ 5 (2-1)

4) Δόξα Λευκάδας 4 (2-0)*

5) Μελίκη 4 (1-2)

6) Μαντουλίδης 4 (1-2)

7) Εύαθλος 4 (1-2)

8) Ολυμπιακός Βόλου 4 (1-2)

9) Νικόπολη Πρέβεζας 4 (1-2)

10) Τιτάνες Παλαμά 4 (1-2)

11) ΑΟΚ Βέροιας 3 (1-1)*

12) Ίκαροι Τρικάλων 3 (1-1)*

13) Καλαμπάκα 3 (0-3)

*Έχουν κάνει το ρεπό τους.

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 11/11):

ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΟΚ Βέροιας

Εύαθλος-Καλαμπάκα

Μαντουλίδης-Μελίκη

Ολυμπιακός Βόλου-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Ικαροι Τρικάλων-Τιτάνες Παλαμά

Νικόπολη Πρέβεζας-Δόξα Λευκάδας

Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών

4ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

ΜΕΝΤ-Λεύκιππος Ξάνθης 90-60

Αστέρας Σίνδου-Απόλλωνας Καλαμαριάς 57-65

Πολύγυρος-Μακαμπή 70-54

ΒΑΟ-Ασπίδα Ξάνθης  79-57

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΔΕΚΑ  61-68

Αίας Ευόσμου-Ν. Μουδανιά 91-41

Ζέφυρος-Ευκαρπία 64-68

Βαθμολογία:

1) ΜΕΝΤ 6 (3-0)

2) Αίας Ευόσμου 5 (2-1)

3) ΒΑΟ 5 (2-1)

4) Πολύγυρος 5 (2-1)

5) Ευκαρπία 5 (2-1)

6) ΔΕΚΑ 5 (2-1)

7) Απόλλωνας Καλαμαριάς 5 (2-1)

8) Ασπίδα Ξάνθης 5 (2-1)

9) Ζέφυρος 4 (1-2)

10) ΓΑΣ Κομοτηνή 4 (1-2)

11) Λεύκιππος Ξάνθης 4 (1-2)

12) Μακαμπή 4 (1-2)

13) Αστέρας Σίνδου 3 (0-3)

14) Νέα Μουδανιά 3 (0-3)

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 11/11):

Απόλλωνας Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ

Μακαμπή-Αστέρας Σίνδου

Ασπίδα Ξάνθης-ΑΟ Πολυγύρου

ΔΕΚΑ-ΒΑΟ

ΠΟ Νέων Μουδανιών-ΓΑΣ Κομοτηνή

Αίας Ευόσμου-Ζέφυρος

Λεύκιπος Ξάνθης-ΠΣ Ευκαρπίας

Photo credits: Eurokinissi

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ