Μάχη με φόντο την Α2 στο Μετς

Δεν έχει μόνο All Star Game σήμερα. Διαβάστε το αναλυτικό πρόγραμμα της ημέρας σε Β’ - Γ’ Εθνική, Α1 και Α2 Γυναικών, με 55 αγώνες να διεξάγονται σε όλη την Ελλάδα.

Η Basket League διακόπηκε λόγω του All Star Game της Θεσσαλονίκης, ωστόσο η αγωνιστική δράση συνεχίζεται κανονικά σε όλες τις υπόλοιπες εθνικές κατηγορίες. Στην Β' Εθνική θα διεξαχθεί σήμερα η 17η αγωνιστική με ορισμένα πολύ σημαντικά παιχνίδια, όπως η κόντρα του 4ου Παγκρατίου με τον 2ο Τρίτωνα στο Μετς για τον νότιο όμιλο και η αναμέτρηση ΧΑΝΘ - Ελευθερούπολη για τον βόρειο.

Στην Γ' Εθνική ο αγώνας που ξεχωρίζει είναι το Αχαγιά '82 - Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας για τον 1ο όμιλο, ενώ μόνο δύο παιχνίδια διεξάγονται στην Α1 Γυναικών, καθώς το κύριο μέρος της 13ης αγωνιστικής έγινε το Σάββατο (9/2). Τέλος, πλήρης δράση υπάρχει στην Α2 Γυναικών, όπου ο πρωτοπόρος Παναθηναϊκός θα αντιμετωπίσει το Αρκάδι στην Κρήτη και ο αήττητος Παναθλητικός θα υποδεχτεί τον 4ο ΠΑΣ Γιάννινα στον βόρειο όμιλο.

Το αναλυτικό πρόγραμμα της ημέρας (10/2):

Β' ΕΘΝΙΚΗ

(17η αγωνιστική)

1ος όμιλος

Γ. Γεννηματάς 17:00 Πρωτέας Βούλας - Πανερυθραϊκός (Μπίκας-Αποστολίδης)

Νέας Πεντέλης 17:00 Πεντέλη - Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Φασόλης-Ορφανός Εμ.)

Γλαύκου 17:00 Γλαύκος - Έσπερος (Σταθόπουλος-Κώτσου)

Μετς 17:00 Παγκράτι - Τρίτωνας (Κωνσταντινόπουλος-Μπούκας)

Ιλίου Β’ 17:00 Ένωση Ιλίου - Μανδραϊκός (Τσολάκος-Σιδέρης)

2ο Ελευσίνας 17:00 Πανελευσινιακός - Οίακας Ναυπλίου (Κυριακόπουλος-Φάκαρος)

Δαΐς 17:00 Δούκας - ΚΑΟ Κορίνθου (Δολγύρας-Χριστινάκης)

Παπάγου 17:00 Παπάγος - Δάφνη Δαφνίου (Κάρδαρης-Καλογερόπουλος Φ.)

2ος όμιλος

Μ. Τσίκινας 19:00 ΧΑΝΘ - Ελευθερούπολη (Ταρενίδης Κ.-Παπαγερίδης)

Γέφυρας 17:00 Γέφυρα - Ανατόλια (Θεοδώρου-Γαζέτας)

Αγρινίου 17:00 Αγρίνιο - Χαλκηδόνα (Καλογερόπουλος Λ.-Τσουμαχίδης)

Φαρσάλων 17:00 Φάρσαλα - Έσπερος Λαμίας (Σιμητόπουλος-Αγραφιώτης Ι.)

Πεύκων 17:00 Μαχητές Πειραματικό Πεύκων - Στρατώνι (Παπαγεωργίου-Εκίζογλου)

Ν. Ιωνίας Βόλου (κ.θ.) 17:00 Νίκη Βόλου – Φαίακας Κέρκυρας (Κοϊμτζόγλου - Λουλουδιάδης)

Μακεδονικού 17:00 Μακεδονικός - Ίκαροι Σερρών (Ελευθεριάδης-Ντόγκας)

Γ' ΕΘΝΙΚΗ

(15η αγωνιστική)

1ος όμιλος

Τέντα 17:00 Καλαμάτα - Κεραυνός Αιγίου (Σπυρόπουλος-Αργυρούδης)

Κάτω Αχαγιάς 17:00 Αχαγιά 82 - Ιωνικός Ν.Φ. (Κοτσίμπος-Ντάνος)

Α. Φώτσης 17:00 Ηλυσιακός - Λέοντας 2014 (Μαρινάκης-Λάμπος)

Ληξουρίου 14:00 Νέο Ληξούρι - Πέρα (Ρίζος-Ντάσης)

Στ. Βενέτης 18:00 Αιγάλεω - Έσπερος ΑΟΠΑ (Καρανικόλα Αλ.-Κοντογιαννόπουλος)

Ακράτας 17:00 Ακράτα - ΑΕ Ν. Κηφισιάς (Μακρής-Ασημακάκη)

Νίκαιας "Ο Πλάτων" 17:00 Άρης Νίκαιας - Μεγαρίδα (Ραχιώτης-Λαζόγκα)

2ος όμιλος

Κοντόπευκου 12:00 ΚΑΠ - Καλλιθέα Ρόδου (Κουτσοδήμος-Τσιμπούρης)

Δύο Αοράκια 17:00 ΟΦΗ - Άρης Θήβας (Παυλόπουλος-Μελισσάρης)

Ραφήνας 17:00 Αργοναύτης Τριγλίας - ΑΕ Έξω Παναγίτσας (Κρεσταινίτης-Μαρουδιάς)

Μελισσίων 17:00 Μελίσσια - Δειλινό (Καρακωνσταντόπουλος-Λεβεντάκος)

Ζωγράφου 17:00 ΕΦΑΟΖ - Ερμής Σχηματαρίου (Καμήτσος-Κανελλόπουλος)

Γ. Παπασιδέρης 15:00 Κορωπί - Βούρειος ΑΟΛ Χίου (Ροδίτης-Παπαδημητρόπουλος)

3ος όμιλος

Βικέλας 17:00 Βέροια - Δόξα Λευκάδας (Παζώλης-Γκέκας)

Βλαχάβειο 17:00 Καλαμπάκα - Νικόπολη Πρέβεζας (Τσιαπλής-Λυγούρας)

Μελίκης 17:00 Μελίκη - ΠΑΣ Γιάννινα (Βασιλόπουλος-Κόννης)

Νέο ΚΓ Ιωαννίνων 17:00 ΑΓΣ Ιωαννίνων - Εύαθλος (Κοντογιάννης-Γεωργούλης)

Παλαμά 17:00 Τιτάνες Παλαμά - Μαντουλίδης (Κατωτικίδης-Παπανικολάου)

Γρεβενών 17:00 Πρωτέας Γρεβενών - Ολυμπιακός Βόλου (Κουκουλεκίδης-Τσάνταλη)

4ος όμιλος

ΜΕΝΤ 17:00 ΜΕΝΤ - Ευκαρπία (Σιταρίδης-Τζιοπάνος Γ.)

Σίνδου 18:00 Αστέρας Σίνδου - Λεύκιππος Ξάνθης (Καλέσης-Λαδάς)

Πολύγυρου 17:00 Πολύγυρος - Απόλλωνας Καλ. (Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης)

Μ. Γκράτσιος 18:00 ΒΑΟ - Μακαμπή (Δέλλας-Αναστασιάδης)

Κομοτηνής 18:00 Κομοτηνή - Ασπίδα Ξάνθης (Δημάδης-Γιαννούλης Α.)

Ευόσμου 18:00 Αίας Ευόσμου - Δέκα (Γραικός-Αγραφιώτης Γρ.)

Ν. Μουδανιών 18:00 Ν. Μουδανιά - Ζέφυρος 02 (Καντερές-Τοπαλίδης)

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

(13η αγωνιστική)

Εσπέρου 12:30 Εσπερίδες - Δάφνη Αγ. Δημητρίου (Ζακεστίδης-Τσαχάκης)

Γ. Γεννηματάς 13:00 Πρωτέας Βούλας - Αθηναϊκός (Ζιώγας-Δελαγραμμάτικας)

Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

(13η αγωνιστική)

1ος όμιλος

Μ. Μερκούρη 13:00 Αρκάδι - Παναθηναϊκός (Γρίβα-Τούσης)

Μεγαλόπολης 13:00 Πελασγός - Χανιά (Χαϊνά-Καραμπιτσάκος)

Υμηττού 18:00 Αμύντας - ΕΦΑΟΖ (Αυγερινός-Κούλης Χαρ.)

Α’ Ηλιούπολης 12:00 Ηλιούπολη - Μελίσσια (Γεράνιος-Βελέντζας)

Κοντόπευκου 19:30 Αγ. Παρασκευή - Τερψιθέα (Μαρτινάκος-Νικολοπούλου)

Π. Νικολαΐδης 17:30 Φάρος Κερατσινίου - Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Χρηστίδης Ηλ.-Αναστασόπουλος Β.)

2ος όμιλος

Δ. Κραχτίδης 12:00 Τιτάνες Δράμας - Ολυμπιακός Βόλου (Κωνσταντινέλης-Μπαξεβανόπουλος)

Καλαμαριάς 12:00 Απόλλωνας Καλ. - Πυλαία (Τσαρδούλιας-Παπαδοπούλου Κ.)

Σερρών 13:00 Πανσερραϊκός - Ολύμπια ΓΣ Λάρισας (Κομνηνόπουλος-Παπαδόπουλος Κων.)

Επταπυργίου 13:30 Παναθλητικός - ΠΑΣ Γιάννινα (Σαρακενίδης-Χατζηκώστας)

Μαντουλίδη 12:00 Αστέρας Ιπποδρομίου - Αναγέννηση Ν.Ρ. (Κολοκυθάς-Πλατέλλα)

ΣΣ Κατερίνης 13:00 Πιερικός Αρχέλαος - Άρης (Γιατρόπουλος-Μπουγλός Ιωάν.)

Photo credits: Eurokinissi

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

Ο Έλληνας ράπερ που μαζεύει 10.000 κόσμο στις συναυλίες του

Ο Θεσσαλονικιός ράπερ που γέμισε ασφυκτικά το Θέατρο Πέτρας πριν λίγες μέρες.

Τέσσερις τίμιες εναλλακτικές του καφέ

Για να ξυπνάς και να έχεις ενέργεια, χωρίς τις παρενέργειες της καφεΐνης.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΤΟΥ ΣΑΛΟΥΣΤΡΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΝΜΠΟ

"Ο Giannis έκλαιγε με αναφιλητά"

Ο Χρήστος Σαλούστρος, μπήκε στο studio του I Pod This Game με τον Χάρη Σταύρου και μοιράστηκε ανέκδοτες, ανατριχιαστικές ιστορίες με πρωταγωνιστή τον Γιάννη Αντετοκούνμπο.