Basket League: Μεγάλο ματς στην Πυλαία ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Περιστέρι

Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται το Περιστέρι στο παιχνίδι που ξεχωρίζει στο πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής της Basket League, της τελευταίας αγωνιστικής του πρώτου γύρου.

Ο ΠΑΟΚ περιμένει με... άγριες διαθέσεις το εξαιρετικό Περιστέρι Βίκος Cola στην Πυλαία (17:30, LIVE Blog από το Sport24.gr), στο παιχνίδι που ξεχωρίζει στο πρόγραμμα της ημέρας για την τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου (13η) της Basket League, που περιλαμβάνει 5 παιχνίδια.

Ο "Δικέφαλος" προέρχεται από μία σπουδαία νίκη επί της Χάποελ Χολόν για το Basketball Champions League και θέλουν να δείξουν στο - 3ο της βαθμολογίας - Περιστερι ότι δεν θα είναι εύκολα τα πράγματα.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της ημέρας, σημαντικό παιχνίδι γίνεται στο Ρέθυμνο, όπου η τοπική ομάδα υποδέχεται τον Άρη στη μάχη της... ουράς, η ΑΕΚ υποδέχεται τον ουραγό Κολοσσό H Hotels - σε ένα παιχνίδι που θα τιμηθεί ο Δημήτρης Μαυροειδής - ενώ ο Χολαργός υποδέχεται τον Πανιώνιο και ο Ήφαιστος το Λαύριο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:

15.30 Ρέθυμνο Cretan Kings - Άρης

15.30 Χολαργός-Πανιώνιος

15.30 Ήφαιστος-Λαύριο Aegean Cargo

16.00 ΑΕΚ-Κολοσσός Ρόδου H Hotels

17.30 ΠΑΟΚ-Περιστέρι Βίκος Cola

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (12 ΑΓΩΝΕΣ)

1. Ολυμπιακός 23 (11-1)

2. Παναθηναϊκός 22 (11-0)*

3. Περιστέρι 22 (10-2)

4. Προμηθέας 20 (8-4)

5. ΑΕΚ 20 (8-4)

6. ΠΑΟΚ 19 (7-5)

7. Χολαργός 18 (6-6)

8. Ήφαιστος 18 (6-6)

9. Λαύριο 16 (4-8)

10. Πανιώνιος 15 (3-9)

11. Άρης 15 (3-9)

12. Ρέθυμνο 14 (2-10)

13. Κύμη 14 (2-10)

14. Κολοσσός 13 (2-9)*

*Ένα παιχνίδι λιγότερο

Α2: Να αποφύγουν τις... κακοτοπιές θέλουν οι πρωτοπόροι

Οι ομάδες της Α2 ρίχνονται και αυτές στη... μάχη σήμερα (12/1) για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Μία αγωνιστική που βρίσκει, τους τρεις πρωτοπόρους - Ιωνικό, Ηρακλή και Ερμή Αγιάς - να αγωνίζονται εντός έδρας, με τον Ερμή να έχει το πιο δύσκολο έργο, αφού υποδέχεται τον - 4ο της βαθμολογίας - Ιπποκράτη. 

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:

17.00 Ευρώπη Πευκ.-Μαρούσι

17.00 Καστοριά-Απόλλων Π.

17.00 Ερμής Αγιάς-Ιπποκράτης

17:00 Χαρίλαος Τρικούπης-Καρδίτσα

17.00 Ιωνικός Ν.-Ψυχικό

17.00 Καβάλα-Εθνικός

17.00 Κόροιβος-Αμύντας

17.00 Ηρακλής-Διαγόρας Δρυοπιδέων

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 12 ΑΓΩΝΕΣ)

1. Ιωνικός Νικαίας 22 (10-2)

2. Ηρακλής 21 (9-3)

3. Ερμής Αγιάς 20 (8-4)

4. Ιπποκράτης Κω 20 (8-4)

5. Καστοριά 19 (7-5)

6. Αμύντας 19 (7-5)

7. Διαγόρας Δρυοπιδέων 19 (7-5)

8. Καρδίτσα 19 (7-5)

9. Ψυχικό 18 (6-6)

10. Κόροιβος Αμαλιάδας 17 (5-7)

11. Χαρίλαος Τρικούπης 17 (5-7)

12. Ευρώπη Πευκοχωρίου 17 (5-7)

13. Μαρούσι 17 (5-7)

14. Απόλλωνας Πάτρας 16 (4-8)

15. Καβάλα 14 (2-10)

16. Εθνικός 13 (1-11)

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ