Basket League: Ξεχωρίζει το ΑΕΚ - Περιστέρι

Ο αγώνας ανάμεσα στην ΑΕΚ και το Περιστέρι (17:00, LIVE Blog από το Sport24.gr) με φόντο την τρίτη θέση ξεχωρίζει στο πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής της Basket League.

Η ΑΕΚ υποδέχεται το Περιστέρι (17:00, LIVE Blog από το Sport24.gr) στο παιχνίδι που ξεχωρίζει στο πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής της Basket League, στην πρεμιέρα του δεύτερου γύρου το πρωταθλήματος.

Οι δύο ομάδες μάχονται με φόντο την 3η θέση του πρωταθλήματος, με το Περιστέρι να έχει επικρατήσει μάλιστα στον αγώνα του πρώτου γύρου.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, ο αγώνας ανάμεσα στον Άρη και το Λαύριο έχει πολύ ενδιαφέρον, την ίδια στιγμή που οι ομάδες της ουράς θα έχουν δύσκολο έργο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:

15.45 Ρέθυμνο-ΠΑΟΚ

15.45 Προμηθέας Πάτρας-Κολοσσός Ρόδου

15.45 Κύμη-Πανιώνιος

17.00 ΑΕΚ-Περιστέρι

17.30 Άρης-Λαύριο

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (13 ΑΓΩΝΕΣ)

1. Ολυμπιακός 25 (12-1)*

2. Παναθηναϊκός 24 (12-0)*

3. Περιστέρι 23 (10-3)

4. ΑΕΚ 22 (9-4)

5. ΠΑΟΚ 21 (8-5)

6. Προμηθέας 21 (8-5)*

7. Χολαργός 20 (7-6)

8. Ήφαιστος 20 (7-6)

9. Άρης 17 (4-9)

10. Λαύριο 17 (4-9)

11. Πανιώνιος 16 (3-10)

12. Ρέθυμνο 15 (2-11)

13. Κύμη 15 (2-11)

14. Κολοσσός 14 (2-10)*

* Ένα παιχνίδι λιγότερο

Α2: Εκτός έδρας δοκιμασίες για τους πρωτοπόρους

Η 14η αγωνιστική της Α2 διεξάγεται σήμερα (19/1) με το πρόγραμμα να περιλαμβάνει οχτώ παιχνίδια. Οι Ιωνικός, Ηρακλής και Ερμής Αγιάς - οι τρεις πρωτοπόροι δηλαδή - αγωνίζονται εκτός έδρας, με τον Ερμή να έχει το πιο δύσκολο έργο, αφού αντιμετωπίζει εκτός έδρας την 4η Καστοριά.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:

13.00 Διαγόρας Δρυοπιδέων-ΑΣΚ Ιπποκράτης

17.00 Απόλλων Πάτρας-ΑΣ Ευρώπη 87

17.00 Καστοριά-Ερμής Αγιάς Λ.

17.00 ΓΣ Αμαρουσίου-Χαρίλαος Τρικούπης

17.00 Καρδίτσα-Ιωνικός Νίκαιας

17.00 ΑΕ Ψυχικού-ΕΚ Καβάλας

17.00 Εθνικός ΟΦΠΦ-Κόροιβος Αμαλιάδας

17.00 Αμύντας-Ηρακλής

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 13 ΑΓΩΝΕΣ)

1. Ιωνικός Νικαίας 24 (11-2)

2. Ηρακλής 23 (10-3)

3. Ερμής Αγιάς 22 (9-4)

4. Καστοριά 21 (8-5)

5. Αμύντας 21 (8-5)

6. Ιπποκράτης Κω 21 (8-5)

7. Διαγόρας Δρυοπιδέων 20 (7-6)

8. Καρδίτσα 20 (7-6)

9. Ψυχικό 19 (6-7)

10. Ευρώπη Πευκοχωρίου 19 (6-7)

11. Χαρίλαος Τρικούπης 19 (6-7)

12. Κόροιβος Αμαλιάδας 18 (5-8)

13. Μαρούσι 18 (5-8)

14. Απόλλωνας Πάτρας 17 (4-9)

15. Καβάλα 16 (3-10)

16. Εθνικός 14 (1-12)

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Με δύο αγώνες το... πρώτο πιάτο της 10η αγωνιστικής

Σε δύο κομμάτια θα διεξαχθεί η 10η αγωνιστική της Α1 Γυναικών, με το πρόγραμμα να περιλαμβάνει δύο αγώνες σήμερα (19/1) και άλλους τέσσερις αγώνες αύριο (20/1).

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:

16.00 Πανιώνιος-Ηρακλής

16.00 Νίκη Λευκάδας-ΠΑΟΚ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 9 ΑΓΩΝΕΣ)

1.Ολυμπιακός 18 (9-0)

2. Εσπερίδες 16 (7-2)

3.ΠΑΟΚ 15 (6-3)

4.Καλύβια 14 (5-4)

5. Πανιώνιος 14 (5-4)

6. Δάφνη Αγ.Δημ.14 (5-4)

7. Πρωτέας Βούλας 13 (4-5)

8. Νίκη Λευκάδας 13 (4-5)

9. Ελευθερία Μοσχάτου 12 (3-6)

10. Σπόρτιγκ 12 (3-6)

11. Αθηναϊκός 11 (2-7)

12. Ηρακλής 10 (1-8)

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

HIGHLIGHTS

equalizer