CONFERENCE LEAGUE

Άστον Βίλα - Ολυμπιακός: Κρύο αίμα ο Ελ Κααμπί, μυθικό χατ-τρικ του Μαροκινού στο "Βίλα Παρκ"

UEFA CONFERENCE LEAGUE 2023-2024 /  /   -   (  / EUROKINISSI)
UEFA CONFERENCE LEAGUE 2023-2024 / / - ( / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο Ολυμπιακός κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Λουίζ μέσα στη μεγάλη περιοχή της Άστον Βίλα και ο Αγιούμπ Ελ Κααμπί έδειξε ολύμπια ψυχραιμία όταν πήγε στην άσπρη βούλα, για να εκτελέσει τον Όλσεν και να κάνει το 3-2 με δικό του χατ-τρικ.

Η Άστον Βίλα έφτασε στην ισοφάριση (2-2) με τον Ντιαμπί στο 52ο λεπτό, όμως η απάντηση του Ολυμπιακού ήταν άμεση και εκδηλώθηκε τέσερα λεπτά αργότερα.

Τότε, που μετά από την εκτέλεση κόρνερ του Φορτούνη και κεφαλιά του Ρέτσου, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Ντόουγκλας Λουίζ και ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι, με τον Αγιούμπ Ελ Κααμπί να στέλνει τον Όλσεν στην άλλη γωνία και να γράφει το 3-2 για τους ερυθρόλευκους με εκπληκτικό χατ-τρικ.