WIMBLEDON

Τζόκοβιτς: Ξεμπέρδεψε σε λιγότερο από δύο ώρες με τον Κετσμάνοβιτς

Ο Νόβακ Τζόκοβιτς
Ο Νόβακ Τζόκοβιτς © 2022 ALBERTO PEZZALI/AP IMAGES

Μόλις μία ώρα και 55 λεπτά χρειάστηκε ο Νόβακ Τζόκοβιτς για να ξεπεράσει το εμπόδιο του Μιομίρ Κετσμάνοβιτς και να προκριθεί στον τέταρτο γύρο του Wimbledon.

Ο Νόβακ Τζόκοβιτς έφτασε τις 24 συνεχόμενες νίκες στο All England Club και χάνοντας μόλις επτά games από τον Νο25 του ταμπλό, Μιομίρ Κετσμάνοβιτς, προκρίθηκε με περίπατο στον 4ο γύρο του Wimbledon Championships.

Ο υπερασπιστής του τίτλου, ήταν εντυπωσιακός, αν και δυσκολεύτηκε να “κλείσει” το ματς, κατακτώντας την 82η νίκη της καριέρας του στο Major του Λονδίνου, μετά από μια ώρα και 55 λεπτά αγώνα.

Τελικό σκορ 6-0, 6-3, 6-4 υπέρ του Νο3 τενίστα του κόσμου, που “σφράγισε” τη θέση του στον 4ο γύρο της διοργάνωσης, για 14η φορά, στη 17η συμμετοχή του στο κυρίως ταμπλό του θεσμού.