WIMBLEDON

Τσιτσιπάς: Με Γιούμπανκς στον τέταρτο γύρο του Wimbledon

Christopher Eubanks of the US celebrates winning a point from Britain's Cameron Norrie during the men's singles match on day five of the Wimbledon tennis championships in London, Friday, July 7, 2023. (AP Photo/Alastair Grant) AP

Ο Κρίστοφερ Γιούμπανκς επικράτησε του Ο' Κόνελ και θα είναι ο αντίπαλος του Στέφανου Τσιτσιπά στον τέταρτο γύρο του Wimbledon.

Τον αντίπαλό του στον τέταρτο γύρο του Wimbledon έμαθε ο Στέφανος Τσιτσιπάς μετά τη νίκη του απέναντι στον Λάσλο Τζέρε.

Αυτός θα είναι ο Κρίστοφερ Γιούμπανκς, ο οποίος με τη σειρά του επικράτησε 3-0 σετ του Ο' Κόνελ σε ένα κλειστό ματς το οποίο κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Το Νο 43 της Παγκόσμιας κατάταξης έχει αποκλείσει νωρίτερα τον Μοντέιρο και τον Κάμερον Νόρι στα τέσσερα σετ.