AUSTRALIAN OPEN

Τόμιτς σε διαιτητή εν ώρα αγώνα: "Είμαι σίγουρος ότι έχω κορονοϊό"

Ο Τόμικ λέει στην διαιτητή ότι έχει κορονοϊό εν ώρα αγώνα στο Australian Open
Ο Τόμικ λέει στην διαιτητή ότι έχει κορονοϊό εν ώρα αγώνα στο Australian Open PRINTSCREEN

Ο Μπέρναρντ Τόμιτς κατά τη διάρκεια του αγώνα κόντρα στον Ρομάν Σαφιούλιν για τα προκριματικά του Australian Open ανέφερε στην διαιτητή πως είναι σίγουρος ότι έχει κορονοϊό.

Ένα περίεργο περιστατικό σημειώθηκε στον αγώνα ανάμεσα στον Μπέρναρντ Τόμιτς και τον Ρόμαν Σαφιούλιν στον προκριματικό γύρο του Australian Open.

Στο δεύτερο σετ και ενώ ήταν πίσω με 2-1, ο Τόμιτς ανέφερε στην διαιτητή, Αλφίν Ντα Ρότσα Νοσίντο, πως θεωρεί ότι είναι θετικός στον κορονοϊό. Διαμαρτυρήθηκε για απουσία μοριακών τεστ, ενώ δεν δίστασε να την προκαλέσει και σε στοίχημα.

"Είμαι σίγουρος ότι στις επόμενες δύο μέρες θα είμαι θετικός. Θα σε κεράσω δείπνο αν δεν βγω θετικός σε τρεις μέρες. Αλλιώς θα με κεράσεις εσείς. Δεν έχουμε επίσημα μοριακά τεστ" ανέφερε συγκεκριμένα.

Πάντως, ο Τόμιτς συνέχισε τον αγώνα και ηττήθηκε 2-0 (6-1, 6-2) από τον Ρώσο αντίπαλό του σε μόλις 57 λεπτά.