MIAMI OPEN

Σάκκαρη: Κόντρα στην Αντρεέσκου η πρεμιέρα στο Miami Open

Η Μπιάνκα Αντρεέσκου σε στιγμιότυπο του αγώνα με τη Βικτόρια Γκόλουμπιτς για τον 1ο γύρο του US Open 2021, Νέα Υόρκη | Τρίτη 31 Αυγούστου 2021 © 2021 FRANK FRANKLIN II/ASSOCIATED PRESS

Η Μπιάνκα Αντρεέσκου θα είναι η αντίπαλος της Μαρίας Σάκκαρη στο δεύτερο γύρο του Miami Open μετά τη νίκη της κόντρα στην Έμα Ραντουκάνου με 2-0 σετ.

Η Μαρία Σάκκαρη θα αντιμετωπίσει την Μπιάνκα Αντρεέσκου στο δεύτερο γύρο του Miami Open καθώς η Καναδή επιβλήθηκε στα τρία σετ της Βρετανίδας Έμα Ραντουκάνου.

Σε μία αναμέτρηση δύο πρώην κατόχων του τίτλου στο US Open που προσπαθούν να βρουν ξανά τον καλό τους εαυτό και να βρεθούν στις κορυφαίες θέσεις της παγκόσμιας κατάταξης η Αντρεέσκου ήταν εκείνη που πήρε τη νίκη με 6-3 3-6 6-2.

Απέναντι στην Ελληνίδα τενίστρια, νούμερο 7 του ταμπλό, έχει δώσει δύο πολύ αμφίρροπα ματς. Η Αντρεέσκου είχε πάρει τη νίκη με 7-6(7) 3-6, 7-6(4) στα ημιτελικά του ίδιου τουρνουά το 2021 ωστόσο η Μαρία είχε απαντήσει νικώντας με 6-7(2), 7-6(6) και 6-3 στον 4ο γύρο του US Open την ίδια χρονιά.

ΠΗΓΗ: Tennis24