ΜΑΡΙΑ ΣΑΚΚΑΡΗ

Σάκκαρη: Η Ουκρανή Καλίνινα αντίπαλος της Μαρίας στον τρίτο γύρο του Rome Masters

Η Μαρία Σάκκαρη πανηγυρίζει σε ματς κόντρα στην Ίγκα Σβιόντεκ στον τελικό του Indian Wells | 17 Μαρτίου 2024 @2024 RYAN SUN/AP IMAGES

Η Μαρία Σάκκαρη έμαθε την αντίπαλό της στον τρίτο γύρο του Rome Masters και αυτή είναι η Ουκρανή Ανγκελίνα Καλίνινα.

Η Μαρία Σάκκαρη (Νο.8) ξεκίνησε με το δεξί την πορεία της στο Rome Masters, καθώς επικράτησε και μάλιστα με άνεση το εμπόδιο της Ρωσίδας Βαρβάρα Γκράτσεβα με 2-0 σετ (6-2, 6-2). Η Ελληνίδα τενίστρια χρειάστηκε 1 ώρα και λεπτά 24 λεπτά για να επικρατήσει, ενώ απειλήθηκε ελάχιστα.

Επόμενη αντίπαλος της κορυφαίας Ελληνίδας τενίστριας θα είναι η Ανγκελίνα Καλίνινα, την οποία θα συναντήσει στον τρίτο γύρο του τουρνουά.

Η Ουκρανή πέρασε σχεδόν άνευ αγώνα το εμπόδιο της συμπατριώτισσάς της Λέσια Τσουρένκο, καθώς με το σκορ στο εις βάρος της 2-0 games αποχώρησε με πρόβλημα τραυματισμού.

Το ματς είναι προγραμματισμένο να διεξαχθεί την προσεχή Κυριακή (12/05), με την ακριβή ώρα να μην έχει γίνει ακόμα γνωστή.