ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Σκοποβολή: Πρωταθλητής Ευρώπης ο Χαλκιαδάκης στο σκιτ, προκρίθηκε στους Ολυμπιακούς Αγώνες

Ο Χαραλάμπος Χαλκιαδάκης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο σκιτ του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος που διεξάεται στο Όσιγιεκ και εξασφάλισε την παρουσία του στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι.

Μία ακόμα μεγάλη επιτυχία ήρθε από την Εθνική ομάδα σκοποβολής στο σκιτ. Αυτή τη φορά ήταν η σειρά του Χαράλαμπου Χαλκιαδάκη να κατακτήσει την κορυφή της Ευρώπης.

Ο 26χρονος Έλληνας πρωταθλητής κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο σκιτ του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος που διεξάεται στο Όσιγιεκ και εξασφάλισε την παρουσία του στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι.

Η εμφάνιση του Χαράλαμπου Χαλκιαδάκη ήταν εντυπωσιακή στον τελικό αφού δεν έχασε βολή κατακτώντας το χρυσό με 60/60. Αντίπαλός του ήταν ο Μάρλον Ατάρντ από την Μάλτα ο οποίος είχε 54/60.