ΠΟΛΟ

Βουλιαγμένη - Ολυμπιακός 11-8

Η Βουλιαγμένη επικράτησε του Ολυμπιακού με 11-8 στο ντέρμπι της Α1 γυναικών και απέκτησε προβάδισμα για την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο.

Η Βουλιαγμένη ήταν η μεγάλη νικήτρια του ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής της Α1 γυναικών, καθώς νίκησε στο κολυμβητήριο του Λαιμού τον Ολυμπιακό με 11-8.

Έτσι, η ομάδα του Κώστα Δήμου απέκτησε ξεκάθαρο προβάδισμα για την πρώτη θέση της κανονικής περιόδου, αφού όλα δείχνουν πως αν δεν ηττηθεί με πάνω από τρία γκολ διαφορά στο ματς του 2ου γύρου, θα έχει απόλυτο πλεονέκτημα έδρας στα πλέι οφ.

Η Βουλιαγμένη κατάφερε να πάρει προβάδισμα ενός γκολ στο 2ο οκτάλεπτο, το οποίο διατήρησε και στο επόμενο οκτάλεπτο. κυρίως χάρη στα γκολ της Ρουμπέση.

Η νίκη κρίθηκε στην τελευταία περίοδο, όπου η Γερόλυμου πέτυχε τρία γκολ στο επιμέρους σκορ 4-2, ενώ από τις "ερυθρόλευκες" σκόραρε μόνο η Μπούικα.