ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Ολυμπιακοί Αγώνες - Ποδηλασία: Ο Ηλίας στην 35η θέση, ο Πίντκοκ το χρυσό

Ο Περικλής Ηλίας τερμάτισε στην 35η θέση του αγώνα της ορεινής ποδηλασίας στους Ολυμπιακούς Αγώνες 2020.

Ο Περικλής Ηλίας δεν βρέθηκε σε καλή μέρα και δεν κατάφερε να ακολουθήσει το ρυθμό των αντιπάλων του στον αγώνα της ορεινής ποδηλασίας στους Ολυμπιακούς Αγώνες 2020.

Ο 35χρονος Έλληνας πρωταθλητής έμεινε 3 γύρους πίσω στα 28,25 χιλιόμετρα της διαδρομής και τερμάτισε στην 35η θέση.

Ο Τόμας Πίντκοκ κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο με χρόνο 1:25:14 και άφησε 20 δευτερόλεπτα πίσω του τον Ελβετό Ματίας Φλουκίγκερ (1:25:34). Την τριάδα του βάθρου συμπλήρωσε ο Ισπανός Νταβίντ Βαλέρο Σεράνο, ο οποίος ολοκλήρωσε την προσπάθειά του σε 1:25:48.

• 35. Περικλής Ηλίας (ΕΛΛΑΔΑ) -3 γύροι

*Το SPORT24 είναι στο επίκεντρο του παγκόσμιου αθλητισμού, στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο. Συνεχής αθλητική ενημέρωση και ειδησεογραφία για το πρόγραμμα των ελληνικών συμμετοχών, τον πίνακα των μεταλλίων όλων των χωρών που συμμετέχουν και τις επιτυχίες των Ελλήνων Αθλητών στους Ολυμπιακούς Αγώνες!

Μη χάσετε καμία στιγμή από τη δράση των Ολυμπιακών Αγώνων ακολουθώντας το SPORT24 στο Google News!