Ευρωπαϊκό κωπηλασίας: Στον τελικό ο Ντούσκος, στον μικρό τελικό η Φράγκου
![Ο Στέφανος Ντούσκος](https://www.sport24.gr/img/7019/9770649/734000/we480/480/ntouskos.jpg)
Ο Στέφανος Ντούσκος εξασφάλισε την παρουσία του στον τελικό του σκιφ στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα κωπηλασίας που διεξάγεται στο Μπλεντ της Σλοβενίας.
Την πρόκριση σε έναν ακόμα μεγάλο τελικό εξασφάλισε ο Στέφανος Ντούσκος. Ο χρυσός Ολυμπιονίκης προκρίθηκε στον τελικό του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος κωπηλασίας που διεξάγεται στο Μπλεντ της Σλοβενίας.
Ο Ντούσκος τερμάτισε στη δεύτερη θέση στον ημιτελικό και θα διεκδικήσει αύριο Κυριακή (14:25) μια θέση στο βάθρο.
Την ίδια ώρα σε ένα ημιτελικό πολύ υψηλών απαιτήσεων η Ευαγγελία Φράγκου πήρε την 6η θέση και θα αγωνιστεί στον Τελικό Β του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Ανδρών-Γυναικων.