ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

Κολύμβηση: Στην Αθήνα η αποστολή που διέπρεψε στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα 25άρας

Τα μέλη της αποστολής της Εθνικής ομάδας κολύμβησης
Τα μέλη της αποστολής της Εθνικής ομάδας κολύμβησης EUROKINISSI SPORTS

Το απόγευμα της Δευτέρας (08/11) επέστρεψε στη χώρα μας η ελληνικής αποστολή της Εθνικής ομάδας κολύμβησης η οποία διέπρεψε στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα 25άρας πισίνας του Καζάν.

Την καλύτερη παρουσία όλων των εποχών είχε η Εθνική ομάδα κολύμβησης η οποία ολοκλήρωσε την παρουσία της στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα 25άρας πισίνας έχοντας στις αποσκευές της 5 μετάλλια.

Το απόγευμα της Δευτέρας (08/11) έφτασε στη χώρα μας η ελληνική αποστολή, η οποία έτυχε θερμής υποδοχής από την ΚΟΕ. Από την αποστολή απουσίαζε ο Ανδρέας Βαζαίος ο οποίος επέστρεψε απευθείας στο Λονδίνο, ενώ ήταν κανονικά η Άννα Ντουντουνάκη, η οποία ανήκει στην Team Future της bwin και ο Απόστολος Χρήστου που κατέκτησαν τα άλλα τρία μετάλλια της χώρας μας στους αγώνες.

Ο πρόεδρος της Ομοσπονδίας, Κυριάκος Γιαννόπουλος, υποδέχτηκε τους Έλληνες πρωταθλητές στο αεροδρόμιο και συνομίλησε μαζί τους.

Η Άννα Ντουντουνάκη ποζάρει με τα δύο μετάλλια που κατέκτησε στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα EUROKINISSI SPORTS
Ο Απόστολος Χρήστους ποζάρει με το χάλκινο μετάλλιο που κατέκτησε στα 100μ. ύπτιο EUROKINISSI SPORTS