NATIONS LEAGUE

Κροατία - Πορτογαλία: Λάθος διώξιμο του Ρούμπεν Σεμέδο, γκολ ο Κόβατσιτς

Ο Κόβατσιτς μόλις έχει κάνει το 1-0 στο Κροατία - Πορτογαλία
Ο Κόβατσιτς μόλις έχει κάνει το 1-0 στο Κροατία - Πορτογαλία AP PHOTO/DARKO BANDIC

Ο Ρούμπεν Σεμέδο δεν απομάκρυνε σωστά στο 29ο λεπτό του αγώνα Κροατία - Πορτογαλία και ο Ματέο Κόβατσιτς με διπλή προσπάθεια νίκησε τον Ρουί Πατρίσιο, γράφοντας το 1-0 για τους γηπεδούχους. (VIDEO)

Ο Ρούμπεν Σεμέδο είχε παίξει με την εθνική Πορτογαλίας σε δύο φιλικά και το βράδυ της Τρίτης (17/11) αγωνίστηκε για πρώτη φορά σε επίσημη διοργάνωση. Παρότι έκανε πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, αυτό σημαδεύτηκε από το λάθος του στο 29', που έφερε το γκολ για την Κροατία, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής των ομίλων του Nations League.

Ο στόπερ του Ολυμπιακού δεν απομάκρυνε σωστά μετά τη σέντρα του Βλάσιτς από δεξιά. Ο Πάσαλιτς επωφελήθηκε, έκανε το γύρισμα στον Κόβατσιτς, ο οποίος σκόραρε με διπλή προσπάθεια.