HANDBALL PREMIER

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 24-24: Ισόπαλο το ντέρμπι, διατήρησαν το αήττητό τους οι δύο ομάδες

Δίχως νικητή (24-24) ολοκληρώθηκε το ντέρμπι του ΠΑΟΚ με την ΑΕΚ για την Handball Premier σε ένα κλειστό σε όλη τη διάρκειά του ματς.

Ισόπαλο 24-24 έληξε το ντέρμπι της Handball Premier ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και την ΑΕΚ, το οποίο διεξήχθη την Τετάρτη 09/11.

Το παιχνίδι ήταν κλειστό σε όλη τη διάρκειά του και οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στο προβάδισμα. Το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά νευρικό με τις άμυνες των δύο ομάδων να κυριαρχούν και το σκορ να μένει χαμηλά. Αυτό μαρτυρά και το 9-9 με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο 30λεπτο.

Στο δεύτερο μέρος οι δυο ομάδες πήγαιναν χέρι χέρι μέχρι το φινάλε. Με γκολ των Ελευθεριάδη και Ρογκούλσκι η ΑΕΚ προηγήθηκε 22-24 στην τελική ευθεία του αγώνα.

Ο Καβουσανάκης μείωσε γρήγορα σε 23-24, ο Τσιτομπί υπέπεσε σε βήματα σύμφωνα με τους διαιτητές, με τον Κουκμίση να διαμορφώνει το τελικό 24-24.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι η ΑΕΚ έχει παράπονα από τη διαιτησία, ενώ μέλος της Ένωσης εισέβαλλε στον αγωνιστικό χώρο από τις κερκίδες και διαμαρτυρήθηκε με έντονο ύφος προς τους διαιτητές.

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 24-24

Τα πεντάλεπτα: 0-2, 2-4, 4-6, 5-7, 7-8, 9-9 ( ημίχρονο ), 12-11, 14-14, 16-16, 19-19, 21-22, 24-24

ΠΑΟΚ (Πάνος Γούσιος): Γκιγκόφ, Δούγιας, Ελευθεριάδης 5, Τσαμουρίδης 1, Παπάζογλου 3, Νικολαϊδης 1, Βελισσαρίου, Α.Τριανταφυλλίδης, Μοϊσίλοφ 1, Τσαναξίδης 2, Κουκμίσης 5, Καβουσανάκης 4, Δ.Τριανταφυλλίδης, Λαδάκης, Τζωρτζίνης 2, Γιαβασίδης .

ΑΕΚ (Αλέξης Αλβανός): Μάτσκεβιτς, Αραμπατζής 4, Τικ 2, Ζίφκοβιτς 1, Μαντάλινιτς 6, Αλμέϊδα, Ηλιόπουλος 3, Κοτσιώνης, Παπαδιονυσίου , Λιάπης 2, Αρσιτς, Καλόμοιρος, Σόκολιτς, Τσιτόμπι 2, Ρογκούλσκι 4, Κεδέρης.