HANDBALL PREMIER

Handball Premier: Συνέχισαν με νίκες Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ

Ο Ολυμπιακός επικράτησε 34-31 του Δούκα και ο ΠΑΟΚ 34-28 του Φιλίππου Βέροιας παίρνοντας έτσι το δίποντο στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Handball Premier.

Στο δρόμο των επιτυχιών επανήλθε η ομάδα χάντμπολ ανδρών του Ολυμπιακού, η οποία επικράτησε με 34-31 του Δούκα στο Αθλητικό Κέντρο Δαΐς, στην αναμέτρηση της 6ης αγωνιστικής.

Οι ερυθρόλευκοι πανηγύρισαν την πέμπτη φετινή τους νίκη στη Handball Premier φτάνοντας δίκαια στην τελική επικράτηση, μέσα σε μια δύσκολη έδρα. Η ομάδα του Γιώργου Καρασαββίδη είχε τον έλεγχο και το προβάδισμα στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς και το διαχειρίστηκε υποδειγματικά ακόμα και όταν πλησίασαν στο γκολ (31-32) οι γηπεδούχοι, δυο περίπου λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης.

Δούκας - Ολυμπιακός 31-34

Τα πεντάλεπτα: 4-2, 7-6, 8-8, 9-11, 11-12, 13-15 (ημχ.), 14-19, 19-22, 22-26, 25-28, 28-32, 31-34

ΔΟΥΚΑΣ (Μπούνας): Μαρκατάτος, Παγιάτης, Μπατής, Τσιγαρίδας 4, Κοβάνης 1, Τζανιδάκης, Γερουλάνος, Αναστασίου 1, Ασλής, Πάνου 3, Ντούνης 2, Γιάντσα 5, Αποστολίδης 4, Νικολίνταης, Γιόσμου 3, Στεφανίτσης 8.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιώργος Καρασαββίδης): Κοτανίδης, Κουκουλάς, Καραμπουρνιώτης, Παπαβασίλης 1, Μπούντιτς 6, Τερλέτσκι, Παπαδημητρίου, Κανδύλας 2, Παπαδόπουλος 9, Δομπρής 6, Αραπακόπουλος 1, Πασσιάς 2, Μοντόρο 3, Μιχαηλίδης 1, Οστρούσκο 3.

Εύκολα πέρασε από τη Βέροια ο ΠΑΟΚ

Νίκη για τον ΠΑΟΚ στην Βέροια κόντρα στον τοπικό Φίλιππο με 28-34, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του Β' ομίλου της Handball Premier.

Το ματς ήταν ντέρμπι για περίπου 35 λεπτά. Από εκεί και πέρα ο ΠΑΟΚ κατάφερε σιγά σιγά να ανοίξει τη διαφορά στο δεύτερο ημίχρονο και να φτάσει στη νίκη.

Πρώτος σκόρερ για τον ΠΑΟΚ ήταν ο Στογιάνοβιτς με επτά τέρματα, ενω ο Κουκουτσίδης πέτυχε πέντε για τον Φίλιππο.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ- ΠΑΟΚ 28-34

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 4-4, 6-7, 8-11, 10-14, 15-16 (ημχ), 17-18, 18-21, 21-24, 24-27, 25-31, 28-34

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Δομπρής): Κριούτσκοφ, Κωστακίδης 5, Μούγιτς 5, Άγκοβιτς, Σόφρανατς 1, Ατσίμοβιτς, Μίρβοβιτς 3, Μπαλτατζής, Κουκουτσίδης 5, Ρίζος 2, Τσαμήτρος, Παπαδόπουλος 4, Παπαγιάννης, Β. Φιλόσογλου 3, Κ. Φιλόσογλου, Κυριακίδης.

ΠΑΟΚ (Γούσιος): Γκίγκοφ, Τσαμουρίδης 3, Παπάζογλου 2, Νικολαΐδης 2, Μέντουριτς 3, Αποστόλου 2, Μπάρμπας, Βαφείδης, Σεϊρεκίδης 6, Μανωλούδης, Καβουσανάκης 2, Τριανταφυλλίδης 1, Γιορανίδης 4, Στογιάνοβιτς 7, Τζωρτζίνης, Μισαηλίδης 2.
Διαιτητές: Νάσκος – Χαρίτσος, Δίλεπτα: 5-3, Πέναλτι: 4/6 – 3/3