ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

"Ζευγάρωσε" τα τέρματά του ο Χριστοδουλόπουλος, γκολ κι ο Γκερέρο (VIDEO)

EUROKINISSI

Ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος διπλασίασε τα γκολ κόντρα στη Λουκέρνη στην Ελβετία, με κοντινό πλασέ αυτήν τη φορά. Σκόραρε κι ο Γκερέρο.

Μετά από την κεφαλιά στο 1ο ημίχρονο, ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα της Λουκέρνης και με το αριστερό πόδι, στη ρεβάνς της Ελβετίας για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa League.

Σε κόρνερ από τα αριστερά του Κώστα Τσιμίκα στο 60', ο Γιάγκος Βούκοβιτς θα πάρει την πρώτη κεφαλιά και θα στείλει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, στην επαναφορά ο Ρόντερικ Μιράντα θα πάρει την κεφαλιά πάσα προς τον Χριστοδουλόπουλο, ο οποίος με σουτ από κοντά θα στείλει και πάλι τη μπάλα στα δίχτυα.

Αυτό ήταν το 4ο τέρμα του Έλληνα διεθνή επιθετικού σε δύο αγώνες κόντρα στην ελβετική ομάδα.

Λίγα λεπτά αργότερα, ο Ντανιέλ Ποντένσε έκανε το σουτ από διαγώνια αριστερή θέση μετά από 1-2 με τον Γιάννη Φετφατζίδη, ο τερματοφύλακας των Ελβετών απέκρουσε, ο Μιγκέλ Άνχελ Γκερέρο πήρε το ριμπάουντ και σε κενή εστία έκανε το 3-0.