ΛΑΜΙΑ

Βόκολος: "Καθοριστικό το πρώτο γκολ που δεχτήκαμε"

SUPERLEAGUE / PLAY OFFS / 2023-2024 /   -  (  / EUROKINISSI)
SUPERLEAGUE / PLAY OFFS / 2023-2024 / - ( / EUROKINISSI) ΑΝΤΩΝΗΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ / EUROKINISSI

Ο Λεωνίδας Βόκολος μετά την ήττα της ομάδας του από την ΑΕΚ με 4-0 στάθηκε στο πρώτο γκολ που δέχτηκε η Λαμία δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του πρώτου 45λεπτου.

Η Λαμία ηττήθηκε με το βαρύ 4-0 από την ΑΕΚ στην πρεμιέρα των playoffs και ο Λεωνίδας Βόκολος στάθηκε στο πρώτο γκολ που δέχτηκε η ιαμία δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του πρώτου 45λεπτου.

Ο Έλληνας τεχνικός αναφέρθηκε και στο γκολ του Λιβάι Γκαρσία, το οποίο χαρακτήρισε υπέροχο.

Αναλυτικά όσα είπε στην κάμερα της Cosmote TV:

"Ένα παιχνίδι δύσκολο για εμάς, τα παιδιά προσπάθησαν αλλά μετά το 0-2 τα πράγματα δυσκόλεψαν και την παραμικρή αδράνεια την έκαναν γκολ. Η ΑΕΚ έβαλε και ένα υπέροχο τέρμα με τον Λιβάι".

Και συνέχισε λέγοντας:

"Το πρώτο γκολ ήταν καθοριστικό, το δεχτήκαμε στη λήξη του πρώτου μέρους. Συνεχίζουμε, έχουμε εννέα ματς ακόμα και οφείλουμε να είμαστε ανταγωνιστικοί. Δεν μας αξίζει αυτό το σκορ.

Βλέπουμε πράγματα, παιδιά, γιατί σίγουρα θα μας χρειαστούν στην πορεία. Οι τρεις εβδομάδες αυτές θα είναι καλές για εμάς".