EUROPA LEAGUE

Βιγιαρεάλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Άνοιξε το σκορ ο Μορένο στο 29'

Ο Μορένο πανηγυρίζει το γκολ του στο Βιγιαρεάλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στον τελικό του Europa League.
Ο Μορένο πανηγυρίζει το γκολ του στο Βιγιαρεάλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ © 2021 MICHAEL SOHN/ASSOCIATED PRESS

Η Βιγιαρεάλ πήρε το προβάδισμα στον τελικό του Europa League κόντρα στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με τον Ζεράρ Μορένο να γράφει το 1-0 στο 29ο λεπτό.

Στο 29ο λεπτό του τελικού του Europa League ανάμεσα στη Βιγιαρεάλ και τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ τα κίτρινα υποβρύχια άνοιξαν το σκορ. Ο Παρέχο εκτέλεσε ένα μακρινό φάουλ απ' τα αριστερά, ο Λίντελεφ έχασε τον Μορένο, ο οποίος με προβολή από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-0. Μάλιστα ο Μορένο έφτασε τα 82 γκολ και έφτασε τον Τζουζέπε Ρόσι στην κορυφή των πρώτων σκόρερ της ομάδας.

Photo credits: © 2021 Michael Sohn/Associated Press