LEAGUE CUP

Τσέλσι - Λίβερπουλ: Η μεγάλη επέμβαση του Κέλεχερ και το δοκάρι του Χάκπο

PRINT SCREEN

Η τεράστια επέμβαση του Κουίβιν Κέλεχερ στο εξ επαφής σουτ του Κόουλ Πάλμερ και το δοκάρι του Κόντι Χάκπο κράτησαν τον τελικό του Carabao Cup ανάμεσα στην Τσέλσι και τη Λίβερπουλ στο απόλυτο μηδέν στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Τσέλσι και Λίβερπουλ πήγαν στα αποδυτήρια με το ισόπαλο 0-0 μετά το πρώτο ημίχρονο στον τελικό του Carabao Cup, με αμφότερες τις ομάδες να βρίσκονται κοντά στο να προηγηθούν.

Οι Μπλε είδαν στο 20' τον τερματοφύλακα της Λίβερπουλ, Κουίβιν Κέλεχερ, να αρνείται στον Κόουλ Πάλμερ να παραβιάσει την εστία του με δυνατό σουτ από τη μικρή περιοχή.

Στο 40' ο Κόντι Χάκπο σηκώθηκε ανενόχλητος στο κέντρο της άμυνας της Τσέλσι, έπιασε την κεφαλιά μετά τη σέντρα του Άντριου Ρόμπερτσον, αλλά είδε την μπάλα να καταλήγει στο κάθετο δοκάρι.