EUROPA LEAGUE

Τράμπζονσπορ - Μονακό: Ο Ούγκο εκτέλεσε τον Νούμπερ από ασίστ του Μπακασέτα

PRINT SCREEN GLOMEX

Λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους η Τράμπζονσπορ διεύρυνε το προβάδισμά της κόντρα στην Μονακό, με τον Μπακασέτα να εκτελεί κόρνερ και τον Ούγκο να εκτελεί με κεφαλιά τον κίπερ Νούμπελ.

Η Τράμπζονσπορ άνοιξε το σκορ κόντρα στην Μονακό στο 44ο λεπτό με ένα ασύλληπτο αυτογκόλ που είχε την υπογραφή των Νούμπερ και Σαρ και το γεγονός αυτό της έδωσε τεράστια ώθηση, για να φτάσει και σε δεύτερο γκολ στο 48ο λεπτό.

Αυτό είχε και ελληνική σφραγίδα, με τον Τάσο Μπακασέτα να εκτελεί κόρνερ από τα αριστερά και τον Βίτορ Ούγκο, που είχε μπει αλλαγή στο 46', να πιάνει καρφωτή κεφαλιά, για να στείλει τη μπάλα στην αριστερή γωνία της εστίας της Μονακό και να γράψει το 2-0 μέσα σε αποθέωση από το κοινό των πρωταθλητών Τουρκίας.