EUROPA LEAGUE

Τράμπζονσπορ - Μονακό: Το πιο ανόητο αυτογκόλ της χρονιάς έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του Μπακασέτα

PRINT SCREEN GLOMEX

Η Τράμπζονσπορ άνοιξε το σκορ απέναντι στην Μονακό στο 44ο λεπτό με έναν αδιανόητο τρόπο, με τον κίπερ των Μονεγάσκων να διώχνει τη μπάλα όμως αυτή να βρίσκει στο σώμα του συμπαίκτη του, Σαρ, και να καταλήγει στο βάθος της εστίας του.

Το ματς μεταξύ της Τράμπζονσπορ και της Μονακό (4η αγωνιστική Europa League) όδευε προς την ισοπαλία λίγο πριν το φινάλε του πρώτου μέρους, όμως κάπου εκεί καταργήθηκε η λογική, με την γαλλική ομάδα να βάζει τα χέρια της και να βγάζει τα μάτια της με ένα αυτογκόλ απείρου κάλλους.

Ήταν το 44ο λεπτό όταν το "Senol Gunes Sport Complex" εξεράγη, με τον κίπερ της Μονακό να ψάχνει να δώσει πάσα σε συμπαίκτη του χωρίς να δέχεται την παραμικρή ενόχληση και να "σημαδεύει" τον Σαρ που όμως δεν περίμενε τη μπάλα.

Το αποτέλεσμα ήταν να χτυπήσει αυτή στο σώμα του και να εξοστρακιστεί, καταλήγοντας στο βάθος της εστίας των Μονεγάσκων για το 1-0 της ομάδας του Τάσου Μπακασέτα.