CHAMPIONS LEAGUE

Τότεναμ - Σπόρτιγνκ: Ο Κέιν σκόραρε στο 90+5' για την ανατροπή-πρόκριση των "Spurs" με το γκολ να ακυρώνεται ως οφσάιντ μέσω VAR στο 90+9'

Το οφσάιντ του Κέιν στο 90+5 του Τότεναμ - Σπόρτινγκ
Το οφσάιντ του Κέιν στο 90+5 του Τότεναμ - Σπόρτινγκ PRINT SCREEN

Συγκλονιστικό ήταν το φινάλε στο Λονδίνο και στην αναμέτρηση της Τότεναμ με την Σπόρτινγκ με τον Κέιν να σκοράρει στο 90+5' και να διαμορφώνει το 2-1 που θα έδινε την ανατροπή-πρόκριση στους "Spurs" αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ με τη χρήση του VAR στο 90+9'.

Συγκλονιστικό και παράλληλα δραματικό για την Τότεναμ και λυτρωτικό για τη Σπόρτινγκ ήταν το φινάλε στο Λονδίνο και στην αναμέτρηση των δύο ομάδων.

Οι γηπεδούχοι που ήταν πίσω στο σκορ από το πρώτο 45λεπτο είδαν τον Κέιν να σκοράρει στο 90+5' και να διαμορφώνει το 2-1 που θα έδινε την ανατροπή-πρόκριση στους "Spurs" αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ με τη χρήση του VAR τέσσερα λεπτά αργότερα καθώς ήταν μια οριακή φάση.