PREMIER LEAGUE

Τότεναμ - Μάντσεστερ Σίτι: Ο Σον έβαλε μπροστά στο σκορ τους Λονδρέζους με διαγώνιο συρτό σουτ

2021 SHAUN BOTTERILL/POOL VIA AP

Η Τότεναμ πήρε το προβάδισμα στο σκορ στο 55ο λεπτό κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι, χάρη στο διαγώνιο συρτό σουτ του Σον από το ύψος της περιοχής.

Η Τότεναμ υποδέχθηκε την Μάντσεστερ Σίτι για την πρώτη αγωνιστική της Premier League, με τα "σπιρούνια" να παίρνουν το προβάδισμα στο σκορ στο 55ο λεπτό, χάρη στο τέρμα του Σον.

Οι παίκτες του Νούνο Εσπίριτο Σάντο βγήκαν ταχύτατα στην κόντρα με τον Μπέρχβαϊν που τροφοδότησε τον Σον, αυτός ελίχθηκε εξαιρετικά από τα αριστερά και με συρτό διαγώνιο συρτό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, νίκησε τον Έντερσον για το 1-0.