ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Το Μαρόκο του Ελ Κααμπί λύγισε την Ανγκόλα με αυτογκόλ του Κάρμο

PRINT SCREEN

Το Μαρόκο του Αγιούμπ Ελ Κααμπί επιβλήθηκε με 1-0 της Ανγκόλας σε φιλική αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων, η οποία κρίθηκε στο 72ο λεπτό από ένα αυτογκόλ του Νταβίντ Κάρμο, στο πρώτο του παιχνίδι με την αφρικανική χώρα.

Ο φιλικός αγώνας μεταξύ του Μαρόκου και της Ανγκόλας είχε έντονο "ελληνικό άρωμα" και δη του Ολυμπιακού, αφού βρέθηκαν αντίπαλοι δύο ποδοσφαιριστές των Πειραιωτών: ο Αγιούμπ Ελ Κααμπί για τους γηπεδούχους και ο Νταβίντ Κάρμο για τους φιλοξενούμενους.

Το φινάλε της αναμέτρησης μάλιστα βρήκε τον Μαροκινό φορ να χαμογελάει χάρη σε ένα αναπάντεχο αυτογκόλ στο 72', με τον Κάρμο - στο ντεμπούτο του με τη φανέλα της Ανγκόλας- να προσπαθεί να κόψει τη μπάλα μετά από σέντρα από τα αριστερά προς τον Ραχίμι (αντικατέστησε τον Ελ Κααμπί στο 65ο λεπτό) και την έστειλε με προβολή στα δίχτυα της εστίας του.

Σημειώνεται πως στον αγώνα αυτό έκανε ντεμπούτο με την εθνική Μαρόκου ο Μπραχίμ Ντίαθ, με τον Ισπανό μεσοεπιθετικό της Ρεάλ να φοράει φανέλα βασικού και να αγωνίζεται για 87 λεπτά.