SUPER LEAGUE 2

Θεσπρωτός - Ολυμπιακός Β' 2-1: Οι παίκτες του Ρότσα τιμώρησαν τους ερυθρόλευκους στο 82'

Ο Χουάν Ραμόν Ρότσα στην αναμέτρηση του Θεπσρωτού με τον Ολυμπιακό Β'
Ο Χουάν Ραμόν Ρότσα στην αναμέτρηση του Θεπσρωτού με τον Ολυμπιακό Β' INTIME

Ο Θεσπρωτός επικράτησε 2-1 του Ολυμπιακού Β' με ανατροπή για την 13η αγωνιστική της Super League 2, με την ομάδα του Ρότσα να επιστρέφει στις νίκες και τους ερυθρόλευκους να μένουν ξανά μακριά απ' το τρίποντο.

Με γκολ στο 82ο λεπτό ο Θεσπρωτός πήρε τη νίκη κόντρα στον Ολυμπιακό Β'. Η ομάδα της Ηγουμενίτσας επικράτησε 2-1 των ερυθρόλευκων για την 13η αγωνιστική της Super League 2. Η ομάδα του Ρότσα στην 5η θέση με 16 βαθμούς, ενώ στους 14 έμειναν οι Πειραιώτες.

Οι ερυθρόλευκοι άνοιξαν το σκορ στο 6ο λεπτό. Ο Βοΐλης βρήκε δίχτυα, έπειτα από πάσα του Πινακά. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ισορροπήσουτν και έφτασαν στην ισοφάριση στο 22' με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Κωνσταντίνου.

Στο 54' ο Θεσπρωτός είχε ευκαιρία με ένα σουτ που πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Στο 60ο λεπτό είχε νέα καλή στιγμή με τον Πινακά, ο οποίος απείλησε εκ νέου στο 66'.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ 82ο λεπτό. Ο Λύγκας έκανε το σουτ, η μπάλα βρήκε στο πόδι του Μπονίγια και κατέληξε στα δίχτυα. Το σκορ αυτό έμεινε μέχρι το φινάλε, με τον Θεσπρωτό να παίρνει τη νίκη.

Θεσπρωτός: Κίναλης, Βαλιέντε, Ζβί, Βασιλάκης, Γκανσιέρ, Λύγκας, Κωνσταντίνου, Ραμίρεζ, Μπονίγια, Διγκόζης, Ρομέρο.

Ολυμπιακός Β': Στουρνάρας, Μπα, Ξενιτίδης, Αποστολόπουλος, Λιάτσος, Χριστοφιλόπουλος, Κεραμίδας, Νίκολιτς, Βοΐλης, Ντόι, Πινακάς.