Τα highlights της εκτός έδρας νίκης του Άρη επί του Ατρομήτου

PRINT SCREEN GLOMEX/NOVASPORTS

Ο Άρης σκόραρε τρεις φορές στο Περιστέρι και έφυγε το πολύτιμο 3-1 επί του Ατρομήτου που του χάρισε τη δεύτερη διαδοχική νίκη του στην Super League Interwetten. Δείτε τα highlights της αναμέτρησης.

Ο Άρης πήρε φόρα μετά το 1-0 επί του Παναθηναϊκού και έφτασε σε δεύτερη διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα, που ήταν μάλιστα εκτός έδρας. Θύμα του ο Ατρόμητος (αγνοεί ακόμα την πρώτη νίκη στη φετινή Super League Interwetten), με τους κίτρινους να επικρατούν με 3-1 εκμεταλλευόμενοι τα φθηνά λάθη που έκαναν οι παίκτες του Παράσχου στο δεύτερο ημίχρονο.

Το πρώτο 45λεπτο βρήκε τις δύο ομάδες να μένουν στο ισόπαλο 1-1 από τα γκολ των Μαντσίνι (10') και Σπιριντόνοβιτς (45+2'), για να έρθουν ωστόσο οι Γκάμα (60') και Γκαρσία (65') να γείρουν την πλάστιγγα υπέρ της ομάδας τους με δύο γκολ μέσα σε πέντε λεπτά και τον Δεληζήση να κρατάει το 3-1 με απίστευτη διπλη επέμβαση πάνω στη γραμμή της εστίας του Άρη στο 75'.