SUPER LEAGUE 2

Super League 2: Τεσσάρα της Παναχαϊκής στην ΑΕΚ Β', ισόπαλο το Καλαμάτα - Προοδευτική στον Β' όμιλο

Οι παίκτες της Παναχαϊκής πανηγυρίζουν γκολ απέναντι στην Προοδευτική
Οι παίκτες της Παναχαϊκής πανηγυρίζουν γκολ απέναντι στην Προοδευτική EUROKINISSI SPORTS

Η Παναχαϊκή ήταν καταιγιστική και επικράτησε 4-0 της ΑΕΚ Β' στην Πάτρα. Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στην Καλαμάτα και την Προοδευτική.

Σαρωτική ήταν η Παναχαϊκή, η οποία επικράτησε 4-0 της ΑΕΚ Β' για την 12η αγωνιστική του Β' ομίλου της Super League 2. Οι Πατρινοί επέστρεψαν στις νίκες και έτσι έφτασαν τους 24 βαθμούς, ενώ στους οκτώ παρέμεινε η Ένωση.

Ο Τσακμάκης άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό, με τον Κωνσταντόπουλο στο 45+2' να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του. Στο 51ο λεπτό ο Μπουρλάκης ανέβασε τον δείκτη του σκορ, με τον Αλεξόπουλο στο 76' να διαμορφώνει το αποτέλεσμα.