SUPER LEAGUE 2

Super League 2: Στην κορυφή η Ξάνθη που επικράτησε του ΠΑΟΚ Β', νίκη για Παναθηναϊκό Β΄, ισόπαλος ο Ολυμπιακός Β'

Στιγμιότυπο από τον αγώνα ανάμεσα στην Ξάνθη και τον ΠΑΟΚ Β'
Στιγμιότυπο από τον αγώνα ανάμεσα στην Ξάνθη και τον ΠΑΟΚ Β' INTIME

Ο Παναθηναϊκός Β' επικράτησε 2-1 του Διαγόρα για την 8η αγωνιστική της Super League 2. Ισόπαλο 1-1 έληξε το ματς του Ολυμπιακού Β' με τη Βέροια, ενώ η Ξάνθη από τον ΠΑΟΚ Β'.

Η Super League 2 συνεχίστηκε με την 8η αγωνιστή της. Για τον β' όμιλο ο Παναθηναϊκός Β' επικράτησε 2-1 του Διαγόρα με ανατροπή στο σκορ. Οι πράσινοι έχουν συγκεντρώσει πλέον δέκα βαθμούς και είναι στο +2 από την ομάδα της Ρόδου.

Ο Διαγόρας άνοιξε το σκορ στο 3ο λεπτό με τον Κουιρικίδη. Σύντομα οι πράσινοι ισοφάρισαν με τον Τσιριγώτη στο 11ο λεπτό. Πριν από τη λήξη του πρώτου μέρους ο Παναθηναϊκός Β' απέκτησε προβάδισμα με τον Σιδερά στο 30'.

Στην πρώτη θέση του Α' ομίλου ανέβηκε η Ξάνθη. Οι Ακρίτες υποδέχθηκαν τον ΠΑΟΚ Β', του οποίου επικράτησαν 1-0. Η Ξάνθη πήρε προβάδισμα στο 3ο λεπτό με τον Γκινσάρι, ενώ στο 12' έχασαν και πέναλτι. Ο Δικέφαλος έμεινε στους εννέα βαθμούς στην 11η θέση.

Ο Ολυμπιακός Β' υποδέχθηκε τη Βέροια στην Καισαριανή. Οι ερυθρόλευκοι έμειναν στην ισοπαλία και βρίσκονται πλέον στους 13 πόντους, με τη Βέροια, ωστόσο να χάνει την πρώτη θέση.

Ο Ολυμπιακός Β' άνοιξε το σκορ στο 48ο λεπτό. Ο Λιάτσος έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά. Ο Βοΐλης έπιασε το σουτ στην κίνηση μέσα στην περιοχή και άνοιξε το σκορ. Στο 90ο λεπτό ο Φοφανά ισοφάρισε σε 1-1.

Στην πρώτη θέση του Α' ομίλου ανέβηκε και ο Λεβαδειακός που πήρε το διπλό στην έδρα του Ηρόδοτου με 1-0 χάρη στο γκολ του Νίλι στο 43ο λεπτό. Η ομάδα της Λιβαδειάς έτσι είναι στην κορυφή με 20 πόντους.